BTC : 83399 ₺ ETH : 2820 ₺ XRP : 1.869 ₺ LTC : 359.7 ₺ USDT : 7.623 ₺ XLM : 0.5829 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Yorum-analiz: Bitcoin halving sonrası en büyük BTC satışını kim yapacak?

Yorum-analiz: Bitcoin halving sonrası en büyük BTC satışını kim yapacak?

Yorum-analiz: Bitcoin halving sonrası en büyük BTC satışını kim yapacak?
0

Bitcoin halving sonrası en büyük BTC satışını kim yapacak? Analist Willy Woo, bu konudaki görüşünü Twitter üzerinden açıkladı.


Bitcoin halving sonrası en büyük BTC satışını kim yapacak?

Bitcoin halvinge birkaç gün kaldı. Lider kripto paranın üçüncü blok yarılama olayı yaklaşırken, Bitcoin taraftarları boğa kesildiler. Ayrıca son iki haftada da balinalar büyük bir alım baskısı oluşturdu ki BTC fiyatının yüzde 35’lik bir değer artışı yaptığını gördük. Tabii yine balinaların satışları ile son 24 saatte bir de yeni bir büyük düşüş gördük.

İlgili – Bitcoin fiyatında büyük düşüş

Bu arada halving sonrası neler yaşanacağı belirsizliğini koruyor. Kimilerine göre BTC fiyatı arzın düşmesi ve talebinde de artması ile yükselecek. Bazılarına göre ise halving etkisi ile Bitcoin fiyatı zirve yaptıktan sonra satışlar başlayacak. Willy Woo isimli analist de “Bitcoin halving sonrası en büyük BTC satışını kim yapacak?” sorusu ile ilgili görüşlerini açıklıyor.

koinmedya_brave

Genel olarak her Bitcoin olayından sonra madencilerin satış baskısını artırması bekleniyor. Popüler on-chain analisti ve vadeliler traderi Willy Woo, bu yılki halving sonrası ralliyi kripto para borsalarının sekteye uğratacağını düşünüyor.

Satış baskısını madencilerden çok borsalar oluşturacak

Woo’ya göre, madencilerin kitlesel olarak BTC satması artık durdu. Onların yerini ise borsalar aldı ve ayılara en çok onlar güç sağlayacak. Bu da şu demek. Madencilik ücretlerini karşılamak ve gelirlerini yönetmek için kripto para biriktiren olağan madenciler modeli, yarılamanın etkisi ile geçerliliğini yitirecek. Artık piyasa volatilitesinde madencilerin yerine kripto borsaları söz sahibi olmaya başlayacak.

Willy Woo (@woonomic) şöyle diyor: “2020 halvening (ya da halving) sonrası en büyük Bitcoin satıcıları artık madenciler olmayacak. Artık satışlarda kripto para borsaları liderliği ele geçirecek. Bitcoin’e en büyük satış baskısı da yakında borsaların ücretler üzerinden elde etikleri BTC’leri fiat için satmaları sonucu oluşacak.”

Bitcoin halving sonrası en büyük BTC satışını kim yapacak? Analist Willy Woo, bu konudaki görüşünü Twitter üzerinden açıkladı.

Borsalar 10 kat daha fazla satacak

Woo bu konuda yalnız değil. Ekonomist ve Blockchain.com’da bir araştırmacı olan Garrick Hileman da benzer görüşlerini dile getirmişti. Ona göre önceki yıllarla kıyasla madencilerin satışları BTC fiyatını daha az etkileyecek.

Woo ise daha da ileri giderek, borsaların madencilerden 10 kat daha fazla satış yapacağını belirtiyor.

İlgili – Bitcoin alım satım rehberi: Bitcoin nasıl ve nereden alınır, satılır? Bitcoin yatırımı ve gelecek beklentileri

Kaynak

Etiketler: