BTC : 64253 ₺ ETH : 1505 ₺ XRP : 1.347 ₺ LTC : 303.7 ₺ USDT : 6.824 ₺ XLM : 0.4619 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Altcoin Teknik Analiz Bitcoin hakimiyeti %70’in altında – Ethereum ve Ripple hangi yöne gidiyor

Bitcoin hakimiyeti %70’in altında – Ethereum ve Ripple hangi yöne gidiyor

Bitcoin hakimiyeti %70’in altında – Ethereum ve Ripple hangi yöne gidiyor
0
huobi_koinmedya

Birkaç tanesi dışında altcoinlerin çoğu güne düşüş ile başladı. Hafta içinde istikrarlı bir büyüme gösteren Ethereum ve Ripple hangi yöne doğru yoluna devam edebilir sorusuna bu yazımda cevap vermeye çalışacağım.


Bitcoin 10,000 dolara takılıp kaldı

Bitcoin hafta boyunca durgun bir tavır sergilemesine rağmen altcoinlerin çoğu gözle fark edilir bir büyüme gösterdi. Bugün listeye şöyle bir attığımızda ise Tron, ADA ve EOS dışında bütün altcoinler kırmızı renkte.

Bitcoin hafta boyunca kâh 10,000 doların altına düştü, kâh üstüne çıktı. Yatırımcısına anormal bir volatilite serüveni yaşatmasına rağmen BTC fiyatları kendisine çizilen yolda ilerliyor. Alçalan üçgen modeline göre hareket ediyor hissi uyandıran Bitcoin, formasyonun bitmesiyle birlikte yükselişe geçebilir.

Ethereum ve Ripple hangi Bitcoin hakimiyeti %70'in altında - Ethereum ve Ripple hangi yöne gidiyor

koinmedya_brave

Grafikte yer alan Bollinger bantlarına baktığımızda da bu durumu görebiliyoruz. Sınırların iyice daralması ve hareket alanının azalması patlamanın çok yakın olduğuna işaret ediyor. Kırılmanın yukarı doğru olması BTC fiyatlarını 16,100 dolar seviyesine fırlatabilir.

Eğer kırılma aşağı doğru olursa bu kez BTC fiyatı 200 günlük hareketli ortalama çizgisine, yani 8,000 dolara doğru olabilir.

Ethereum ve Ripple hangi yöne gidecek?

Ethereum 194- 200 dolar arasında birkaç hafta süren bir konsolidasyon süreci yaşadı. 200 dolar sınırını aşmasından itibaren 221 doların üzerine doğru devam bir serüvene çıktı. Önümüzdeki günlerde çıktığı son seviyenin altına doğru inebilecek bir düzeltme süreci yaşayabilir.

Ethereum ve Ripple hangi Bitcoin hakimiyeti %70'in altında - Ethereum ve Ripple hangi yöne gidiyor

koinmedya_brave

 

Grafiğe baktığımızda piyasadaki uyumsuzluk durumlarını yansıtan MACD osilatörüne göre ETH fiyatı yakın zamanda bir düşüş eğilimi gösterebilir. Bu durumda Ethereum, 200 dolar seviyesine doğru kısa vadeli bir düşüşe geçebilir. Ethereum yazım sırasında 216.17 $ seviyesinde işlem görüyordu.

Ripple fiyatı ise Temmuz ayının ortasından beri konsolidasyon geliştiriyordu. Doğal olarak fiyatında da sert ve güçlü bir değişiklik söz konusu olmadı. Ancak geçen hafta başlayan yükseliş, otoritelerin ilk etapta ulaşmasını beklediği 0,28 dolar seviyesini de geçerek 0,3140 dolar seviyesini aştı.

Ethereum ve Ripple hangi Bitcoin hakimiyeti %70'in altında - Ethereum ve Ripple hangi yöne gidiyor

200 günlük Hareketli Ortalama çizgisi de XRP fiyatındaki yükselişin 0,35 dolar seviyesine kadar çıkacağı yönünde olumlu bir sinyal veriyor. Bu seviyenin üstündeki gerçekleşecek başarılı bir konsolidasyon sonrasında ilk direnç seviyesi 0,3630 dolar olabilir.

Hareketli geçen bir haftanın ardından bugün dinlenmeye geçen Ethereum ve Ripple hangi yöne kırılabilir sorusuna cevap vermeye çalıştım. Ancak yazdıklarım sonuç itibari ile birer tahmindir ve yatırımlarınız için referans olamaz.

Kaynak