BTC : 83479 ₺ ETH : 2897 ₺ XRP : 1.903 ₺ LTC : 367 ₺ USDT : 7.615 ₺ XLM : 0.5941 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoinBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin haftalık kapanış verileri ne söylüyor?

Bitcoin haftalık kapanış verileri ne söylüyor?

Bitcoin haftalık kapanış verileri ne söylüyor?
0

İki hafta önceki ralliden sonra 9000 doların üzerinde kalmaya çalışan Bitcoin haftalık kapanış gününde kritik destek seviyesinin altına düştü. Haftanın verileri Bitcoin için nasıl bir tablo ortaya koyuyor, birlikte göz atalım!


Bitcoin haftalık kapanış verileri ne söylüyor?

Son yaşanan %42’lik artıştan sonra Bitcoin fiyatlarındaki volatilite neredeyse sıfıra inmişti. Son birkaç gün içinde Bitcoin fiyatlarındaki hareketlilik tekrar geriye dönmüş izlenimi vermeye başladı. ( Teknik göstergeler Bitcoin için uzun vadede ne öngörüyor?)

2 gün önce kritik 9000 dolar seviyesinin altına düşen Bitcoin haftalık kapanış saatine bir saat kala tekrar 9000 dolar destek seviyesine çıkış yaptı. İsterseniz volatilite açısından durgun geçen geçen haftanın özetine birlikte göz atalım.

Bitcoin haftalık kapanış Bitcoin haftalık kapanış verileri ne söylüyor?

koinmedya_brave

Haftalık grafikte turuncu ile gösterilen 21 günlük basit hareketi ortalama hemen dikkatimizi çekiyor. Bitcoin için yükseliş hareketlerinin başladığı seviyeleri göstermesi açısından yatırımcılar tarafından ayrı bir önem atfedilen bu hareketli gösterge analistlerin de dikkatle takip ettiği bir kıstas. (Bitcoin’in kısa vadeli fiyat hedefi neresi?)

Eylül ayından beridir ikinci kez bu seviyenin altına düşen Bitcoin yatırımcıların biraz gözünü korkuttu. Bu yüzden BTC fiyatının 21 günlük hareketli ortalamanın altına düşmesi alım faaliyetlerini hızlandırdı. Bitcoin haftalık kapanış saatine bir saat kala BTC fiyatları tekrar 9000 doların üzerine çıktı.

Düşüş eğilimi giderek artıyor

Önceki iki hafta doğru bir rota izleyen haftalık histogram eğrisi bu hafta aşağıya doğru inmeye başladı. Haftanın ilk gününde de devam eden bu tablo bulunduğumuz haftanın tümüne yansıyacak olursa Bitcoin’i önümüzdeki haftalarda kötü günler bekleyebilir.

Bitcoin haftalık kapanış Bitcoin haftalık kapanış verileri ne söylüyor?

Günlük grafiğe baktığımızda Bitcoin fiyatının 21 haftalık hareketli ortalamanın epey altında yer aldığını görüyoruz. BTC fiyatı grafikte ortalamaya göre hafif bir düşüklük göstermiş gibi görünse de, asıl problem düşüşün devam etme ihtimalinin hala var olması. (Bitcoin fiyatı 8000 doların altına düşebilir!)

10,500 dolar seviyesinin altında oluşacak fiyatlar hala ayıların faal olduğu hissini yatırımcılarda uyandırmalı. Günlük grafikte görülen mavi şerit Bitcoin’in Eylül ve Ekim direnişlerinden kalan hatıra. Bu çizginin oluşturduğu destek seviyesi BTC fiyatının daha alt seviyelere düşmesini şimdilik engelliyor gibi görünüyor.

Bu arada, 25 Ekim’den sonra gelen düzeltme hacmin iyice düşmesine neden oldu. Şu hali ile Bitcoin’in yeni bir atağa kalkıp 10,500 dolar üzerine çıkması biraz zor bir ihtimal. Bu yüzden Bitcoin’in yeni düşük seviyeleri test etmemesi yatırıcımlar için büyük bir teselli kaynağı olabilir.

Kaynak