BTC : 84850 ₺ ETH : 2814 ₺ XRP : 2.192 ₺ LTC : 427.2 ₺ USDT : 7.296 ₺ XLM : 0.7698 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin hackerları boş durmuyor – Bu borsada hesabınız varsa hemen kontrol edin!

Bitcoin hackerları boş durmuyor – Bu borsada hesabınız varsa hemen kontrol edin!

Bitcoin hackerları boş durmuyor – Bu borsada hesabınız varsa hemen kontrol edin!
0
huobi_koinmedya

Bitcoin hackerları boş durmuyor. İngiltere merkezli kripto para borsası Cashaa’yi hedef alan hackerlar, yüklü miktarda BTC çalmayı başardı.


Bitcoin hackerları boş durmuyor – Bu kez hedef İngiltere merkezli Cashaa Borsası!

 

Kripto para sektöründe gün geçmiyor ki bir hackleme olayı baş göstermesin. Hackerların bugünkü hedefi ise İngiltere merkezli olan ancak Hindistan’da faaliyet gösteren kripto para borsası Cashaa oldu. Borsaya saldıran hacker grubu toplamda 336 BTC’lik vurgun yaptı. Yapılan saldırıyı fark eden borsa yetkilileri hemen bütün işlemleri askıya alsa da soyguna mani olamadı.

Saldırının nasıl gerçekleştiği sorusu hala gizemini koruyor. Borsa yetkililerinin vardığı en olası sonuç ise, saldırının, döviz transferleri için kullanılan bilgisayara kötü amaçlı yazılım yüklenmesi şeklinde gerçekleştiği.

koinmedya_brave

İlgili haber: Dikkat! 2020 yılında ne kadar kripto para çalındı biliyor musunuz?

Olay siber suçlara intikal etti!

Cashaa Kumar Gaurav’ın CEO’su, şirketin Bitcoin depolamak için kullandığı blockchain cüzdanlarından birinin hackerlar tarafından soyulduğunu ve 336 BTC’nin çalındığını şirketin faaliyet gösterdiği Hindistan’daki Delhi suç bürosuna bildirdi.

bitcoin hackerlarıŞirketin Ceo’u ayrıca yaşanan olayla alakal kamuoyunu da aydınlatıcı bir açıklama yaptı.

”Hala olayın neden olduğu zararı araştırıyoruz. Tüm para çekme işlemlerini 24 saatliğine askıya aldık. Yönetim kurulunu topluyoruz. Şirketin tüm kayıpları üstlenip üstlenemeyeceği konusunu masaya yatıracağız.”

koinmedya_brave

Hindistan borsaları Cashaa’ya tam destek verdi!

Yaşanan olayın ardından Binance gibi global borsaların yanında Hindistan’da bulunan pek çok kripto para borsası Cashaa’ya deste mesajı yayımladı.

Şirketin CEO’su Kumar Gaurav bu konu hakkında da açıklama yaptı:

‘’Yaşadığımız bu zorlu süreçte Hindistan’daki CoinDCX, WazirX ve Bitbns gibi tüm büyük borsaların yanı sıra Binance gibi uluslararası borsalardan da destek görmek bizleri mutlu etti.’’

İlgili haber: Binance 1 ayda %230 yapan DeFi coinini listeledi

Kumar Gaurav ayrıca, hackerların bu çalıntı Bitcoin’leri satmayı başaramayacağını çünkü bu fonların izlendiğini de sözlerine ekledi.

bitcoin hackerlarıKripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin. Sağlıcakla kalın.