BTC : 82162 ₺ ETH : 1.845 ₺ XRP : 45.46 ₺ LTC : 7.691 ₺ USDT : 350.8 ₺ XLM : 0.2405 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin Gönderim Ücreti Şu An Ne Kadar?

Bitcoin Gönderim Ücreti Şu An Ne Kadar?

Bitcoin Gönderim Ücreti Şu An Ne Kadar?
0

Bitcoin ekonomisindeki birçok düzenli katılımcı için, 2017 yılının son aylarında işlem ücretlerinin oldukça yüksek bir oranda arttığı bilinen bir gerçek.

Yılın ikinci yarısında işlem trafiğinde gözle görülür bir artış meydana geldi; Aralık ayı boyunca mempool faaliyetinde büyük artışın başlamasından önce Kasım ayının sonlarında yüksek ücretlerin sayısında artış oldu. Yani işleminin hemen onaylanmasını isteyen ve bunun için daha fazla ödemeye razı kişi sayısı arttı, bu da yığılmalara ve daha da yüksek ücretlere yol açtı.

Bu yüksek trafik, gönderi ücretleri üzerinde yukarı yönlü baskılara neden oldu. Düşük ücretli işlemler onaylanamadığı için beklediklerinden sayıca artarken. İşlemini hızlı bir şekilde doğrulatmak için kullanıcılar giderek daha yüksek ücretler ödediler. Bu yuvarlanarak büyüyen kartopu etkisi Aralık ve Ocak aylarında görülen ve henüz geçtiğimiz günlere kadar süren onaylanmamış düşük ücretli işlemlerin sayısında önemli bir artışa yol açtı.

Bitcoin Bitcoin Gönderim Ücreti Şu An Ne Kadar?

koinmedya_brave

Bugün Bitcoin ile işlem yapmak bir kez daha inanılmaz derecede ucuz. Üstelik iki ay öncesine göre %40 düşük. Bitcoin fiyatlarına rağmen. Şu an itibariyle, işlemler ~10sat / B gibi bir ücretle hem de makul bir zaman çerçevesinde onaylamakta.

Segwit’in yerleşmesi süreci, segwit-P2SH adreslerinin en büyük borsaların bazıları tarafından kullanılmaya başlanmasıyla sürüyor. Ve günümüzde 800’den fazla anahat Lightning düğümüyle lightning network’un yaygınlaşması aratarak devam ediyor. Ücretler Bitcoin kullanmanın kaçınılmaz bir parçası, ancak fiat eşdeğerlerine kıyasla inanılmaz derecede kullanışlı ve ucuz olmaya devam eden Bitcoin Segwit ve Lightning Network gibi geliştirmelerin oturmasıyla iyice ucuz ücretler ve kısa transfer süreleri ile tahtını sağlamlaştıracak gibi görünüyor.

Etiketler: