BTC : 63525 ₺ ETH : 1655 ₺ XRP : 1.366 ₺ LTC : 304.9 ₺ USDT : 6.881 ₺ XLM : 0.5955 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin geri al tuşu neden yok? Teknoloji firmasından şok öneri

Bitcoin geri al tuşu neden yok? Teknoloji firmasından şok öneri

Bitcoin geri al tuşu neden yok? Teknoloji firmasından şok öneri
0
huobi_koinmedya

Bitcoin geri al tuşu olmasını ister miydiniz? İki yıllık bir İsrail blockchain firması, kripto işlemlerini geri almanın, yani iptal etmenin yolunu bulduğunu söylüyor. Yani eğer bir işlemi yanlış bir adrese gönderdiyseniz, bunu düzeltebilirsiniz.


Bitcoin geri al tuşu mu icat edildi?

Kirobo, iki yıllık bir blockchain şirketi. Bugün yaptığı duyuruda, kripto para işlemlerinde insanlardan kaynaklanan hataları geri almanın bir yolunu bulduğunu bildirdi.

Fio Vakfı’nın yaptığı son araştırmaya göre, ankete katılanların yüzde 55’i kripto para gönderirken stresli insan hataları yaşadığını bildirdi. Ayrıca katılımcıların yüzde 18 de bu hatalardan dolayı fon kaybettiklerini bildiriyor.

Kirobo da bundan dolayı “Geri Alınabilir İşlem” icat ettiğini bildiriyor. Yani bir gönderici işlemi yanlış adrese gönderdiği zaman iptal edebiliyor. Bunun için Kirobo göndericiye özel bir kod veriyor. Alıcı da söz konusu işlem ile gönderilen kripto paraları alabilmek için bu şifreyi girmeli.

koinmedya_brave

İlgili – Bitcoin ile DeFi üzerinden nasıl gelir elde edilir?

Şirketten yapılan açıklamada şöyle deniliyor: “Alıcı doğru kodu girene kadar gönderici istediği zaman fonlarını geri alabilir. Kirobo, kullanıcıların özel anahtarlarını saklamaz ve fonlar ile gönderilen adreslere de erişimi yok. Şifre sadece işlemin sonuçlanıp sonuçlanmadığını yönetiyor.”

Platformun, siber istihbarat şirketi Scorpiones Group ve İsrail Yenilik Kurumu tarafından desteklendiği bildiriliyor.

Kirobo CEO’su Asaf Naim’e göre, bu icadın amacı, blockchain işlemlerini online bankacılık kadar kolay ve güvenli yapmak. “Geri Alınabilir İşlem”, Kirobo’nun ilk ürünü ve bununla da blockchaine kullanıcıları insan hatasından koruyan bir mantık katmanı eklemek istiyor.

koinmedya_brave

İlgili – Kurumsallara göre Bitcoin zirvesi…

Kirobo, Geri Alınabilir İşlem özelliğinin Bitcoin (BTC) işlemleri için Ledger kripto cüzdanında artık bulunduğunu söylüyor. Ayrıca bu özelliğin 1000 dolara kadar işlem tutarları için ücretsiz kalacağı iddia ediliyor.

Kaynak

Etiketler: