BTC : 85550 ₺ ETH : 2848 ₺ XRP : 2.161 ₺ LTC : 419.5 ₺ USDT : 7.288 ₺ XLM : 0.7633 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin fiyatının düşmesi yükselişinin doğal bir sonucuydu-işte sebebi

Bitcoin fiyatının düşmesi yükselişinin doğal bir sonucuydu-işte sebebi

Bitcoin fiyatının düşmesi yükselişinin doğal bir sonucuydu-işte sebebi
0
huobi_koinmedya

Bitcoin fiyatının düşmesi yükselişinin bir parçasıdır. Bazı analistler son günlerde 7,000 dolar bandına inen BTC’deki düşüşün daha büyük perspektiften yükseliş trendinin içinde yaşandığını dikkat çekiyor.


Bitcoin fiyatının düşmesi yükselişinin bir sonucu

Bitcoin ve genelde de bütün kripto para piyasası, artan bir satış baskısı ile yüzleşiyor. Bu da son zamanlardaki yukarı yönlü momentumu tehlikeye atıyor. Ancak henüz çok daha büyük düşüşlere yol açabilecek kitlesel satışlar yaşanmadı.

Son satış baskısının artması bir ayı göstergesi olsa da, önemli bir kripto analistine göre bütün bunlar mevcut yukarı yönlü trendin bir parçası olabilir.

koinmedya_brave

İlgili: Teknik Analiz: Bitcoin yükselen destek hattını muhafaza edebilecek mi?

Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin yüzde 2 düşüşle, 7,770 dolar seviyesinde işlem görüyor. 24 saatlik en düşük seviye ise 7,750 dolar olarak kaydedilmişti.

Bir hafta zarfında Bitcoin’de önemli ölçüde gerileme görüldü. Geçen hafta görülen 8,800 gibi yüksel bir değerden geri geldi. Öyle görünüyor ki 8,000 dolar bölgesi BTC için kritik direnç seviyesi olarak belirlendi. Bu seviyeyi son günlerde birkaç defa geçmeye çalıştı ve başarısız oldu.

İlgili: Bitcoin Ayı piyasası tekrar mı başlıyor?

koinmedya_brave

Her ne kadar BTC son zamanlarda gördüğü zirvelerden çok aşağıda olsa da, halen çok sağlam bir yukarı yönlü trendin içinde olduğunu görmek önemlidir. Son 90 günde 3,900 gibi düşük bir değerden 9,000 dolar gibi bir zirveye kadar çıkmıştı.

Her ne kadar uzun vadeli perspektiften yükseliş trendi sağlam olsa da kısa vadeli görüntüsü düşmeye devam edebilir.

İlgili: Uzun zamandır beklenen Bitcoin düzeltmesi sonunda geldi mi?

Twitter’deki popüler kripto para analisti Big Cheds, bir tweetinde bu konuya dikkat çekerek, yakın gelecekte düşüşün devam edebileceğini ifade ediyor.

Bitcoin’deki son düşüş birçok analistin görüşünü ayıya dönüştürürken, bu aslında daha geniş ve boğa olan bir fiyat momentumunun parçası olabilir.

Başka bir kripto analisti Josh Rager, yatırımcılarda BTC’nin yüzde 30 geri çekileceği beklentisi olduğunu belirterek, bunun artık gerçekleştiğini ifade etti.

https://twitter.com/Josh_Rager/status/1133371092175863808?s=20

Eğer gerekten de tarih tekerrür ediyorsa, BTC’yi 7,000 dolara getiren son satış baskısı, daha büyük bir yukarı yönlü bir trendin bir parçası olabilir.

Kaynak