BTC : 19.25 ₺ ETH : 80396 ₺ XRP : 62.12 ₺ LTC : 0.00632 ₺ USDT : 43.76 ₺ XLM : 518.2 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin fiyatını Çin’li dolandırıcılar mı düşürüyor?

Bitcoin fiyatını Çin’li dolandırıcılar mı düşürüyor?

Bitcoin fiyatını Çin’li dolandırıcılar mı düşürüyor?
0

İddiaya göre Bitcoin fiyatını Çin’li dolandırıcılar düşürüyor.


Bir kripto analisti, haksız kazanç elde eden dolandırıcıların Bitcoin fiyatını düşürdüklerini ve bunu 2 ay daha yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Ergo’ya göre Bitcoin fiyatını Çin’li dolandırıcılar öldürüyor

Kripto analisti Ergo, madencilerin iş bırakmasının Bitcoin fiyatında düşmeye neden olduğu ile ilgili  Twitter FUD’una (fear, uncertainty and doubt) inanmıyor.

Bu nedenle Plus Token dolandırıcıları tarafından çalınan ve 200,000 BTC’nin bağlı olduğu cüzdanların analizini yaptı. O’na göre hala günde 1300 Bitcoin satıyorlar.

koinmedya_brave

Bu da madencilerin bir günde aldıkları miktarın dörtte üçüne denk.

Eğer bu analiz doğru ise, Bitcoin enflasyon oranı 2 katına çıkarken fiyat üzerinde de benzeri bir etki yapması gerekir.

Başka bir deyişle bu, Bitcoin block yarılanma ödülünden beklenen etkinin tam tersi olur.

Geride düşürülecek 58,000 BTC daha var

Ve kötü haber: Gelecek 2 ayda satışı yapılacak 58,000 BTC daha var. Ergo şunları söyledi:

“Eğer rakamlarım doğru ise, -ki bu yılın başlarında tahmin edilen 200,000 BTC doğruydu-, market etkileri bir süre daha devam edecek.”

Ve korkutucu olan şu: Hesaplamaları, Ethereum üzerindeki fiyat baskısını dahil etmiyor. Dolandırıcılar bir süre önce kurbanlarından 800,000 Ether çalmışlardı.

Bakınız:Brave tarayıcı indirme sayısı 40 milyona ulaştı

Ergo, Bitcoin’leri Plus Token cüzdanlarından Wasabi diye adlandırılan ve Bitcoin’lerin orjinlerinin saklanmasını sağlayan bir kripto karıştırıcısına kadar takip etti.

Ve söylediğine göre, izlediği 187,000 Bitcoin’in 54,000’i karıştırıcıya girdi ya da orjininin saklanması için “kendi kendine karıştırma” olarak adlandırılan bir metod kullanıldı.

Plus Token kripto tarihinde görülen 3.büyük dolandırıcılık olayıydı. Başta Bitcoin ve Ethereum olmak üzere çeşitli kriptolardan yaklaşık 3 milyar dolar çalındı.

Bu mobil cüzdan, aylık %6-18 getiri sözü vermişti ve Asya kıtasında yaygın olarak organize oldu. Ayrıca çok çeşitli seviyelerde pazarlama da içeriyordu. Daha çok piramit düzeni olarak bilinen bu sistemde, mevcut katılımcılara ödeme yapılması için yeni gelenlerden faydalanılıyor.

Bakınız:Ethereum Bitcoin’in yerini alabilir mi?

Dolandırıcılık şebekesinin liderleri geçen Temmuz ayında tutuklanmıştı.

Plus Token dolandırıcılığı kaybolmuş olabilir. Fakat şu an hapiste olan ardındaki isimler, Cloud Token olarak adlandırılan bir başka aldatmaca düzenine geçmiş gibi görünüyor. Bu, bir “bulut cüzdanı” gibi davranıyor ve iddia edildiğine göre, insanların portföyündeki tüm kriptoları alarak soyup soğana çeviriyor.

Bu aldatmaca batı dünyasında fazla bir etki yapmasa da Çin sosyal medyasında inanılmaz derecede popüler.

Kaynak

Etiketler: