BTC : 79880 ₺ ETH : 1.723 ₺ XRP : 43.06 ₺ LTC : 7.74 ₺ USDT : 326.9 ₺ XLM : 0.223 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin fiyatındaki durgunluk BTC’ye ilgiyi artırıyormu?

Bitcoin fiyatındaki durgunluk BTC’ye ilgiyi artırıyormu?

Bitcoin fiyatındaki durgunluk BTC’ye ilgiyi artırıyormu?
0

Bitcoin fiyatındaki durgunluk Bitcoin’e duyulan ilgiyi nasıl etkiliyor? 


Bitcoin fiyatındaki durgunluk

Bitcoin geçtiğimiz 24 saat içinde yatay seyrine devam etti. Bu ayın başlarında fiyat 9.000 doların altına düştükten sonra henüz önemli bir atak yapamayan varlığın hakim yönü kafaları karıştırıyor. Ancak Bitcoin’in 8400 dolar bölgesindeki bir önceki desteğini korumayı başardığını da belirtelim.

Bu son düşüş trendi, bireysel yatırımcılardaki Bitcoin ilgisine büyük darbe vurdu. Zira kripto para borsalarına yönelen sermayede ciddi oranda azalma olduğunu görüyoruz. Hem borsalar arası transferlerde hem de bankalardan borsalara yapılan sermaye akışında önemli gerilemeler mevcut.

koinmedya_brave

Bitcoin’in fiyatı, piyasadaki satışların ortasında türbülansla karşı karşıya

Yazı yayına hazırlandığı saatler Bitcoin 8.590 dolardan alıcı buluyordu. Fiyat 9.000 dolar desteğini kaybetmiş olsa da, son 1 ayın en dip seviyesi olan 7400 doların bir hayli üzerinde olduğunu belirtmek gerekir. Ekim ayı sonunda ani bit yükselişle yakalanan 10.600 dolar değeri ise beklenmedik dış etkilerin altında gerçekleşmişti:

Yakın vadede, 8.000 doların altındaki bölgenin BTC’nin önümüzdeki saat ve günlerde fiyat hareketini destekleyecek güçlü bir destek seviyesi olduğu görülüyor.

Bireysel yatırımcılar BTC’ye ilgi duyuyor mu?

Bitcoin boğalarının yukarı yönlü önemli bir ivme kazanamaması, yakın dönemde kripto-para birimi için daha fazla zararın bulunma ihtimaline işaret ediyor. Bu durum, sermayenin kripto borsalarına girişinin azalmasıyla daha da azaldığı gösteriyor. (Bireysel yatırımcıların piyasalara ilgisinin azalması.)

Blockchain analizlerine Glassnode Group,  son zamanlarda bu konuya değinerek yatırımcılar arasında “düşük işlem iştahına” işaret ediyor.

 

“BTC dolar döviz mevduatları ve girişleri geçtiğimiz hafta boyunca düşüş göstermeye devam etti ve bu durum yatırımcılardan gelen alım satım iştahının düşük olduğunu”

Bitcoin net unrealized profit/loss

Glassnode’a göre, borsalara yatırılan sermaye yoğunluğu geçtiğimiz ay boyunca önemli ölçüde düştü.

Bitcoin exchange deposits

Bu eğilimin gelecekte de devam edceğini varsayarsak, ilgide süregelen düşüş, işlem hacminin düşmesine neden olabilir. Bu durum BTC fiyatının giderek daha da olumsuz yönde etkilenmesine sebep olabilir.

Kaynak

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayın.