BTC : 83170 ₺ ETH : 2854 ₺ XRP : 1.884 ₺ LTC : 358.5 ₺ USDT : 7.648 ₺ XLM : 0.5831 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin Fiyatında 1000x Artış İmkansız Ancak 10x’lik Yükseliş Mümkün!

Bitcoin Fiyatında 1000x Artış İmkansız Ancak 10x’lik Yükseliş Mümkün!

Bitcoin Fiyatında 1000x Artış İmkansız Ancak 10x’lik Yükseliş Mümkün!
0

Bitcoin 2009’da ilk piyasaya girdiğinden beri inanılmaz yükselişler gördü, görmeye de devam ediyor. Peki tekrar böylesi ciddi yükselişler yaşanabilir mi, ne kadarlık bir yükseliş öngörülüyor? Finans uzmanı 1000 katına çıkmasının imkansız olduğunu ancak Bitcoin fiyatında 10x lik bir yükseliş mümkün olabilir dedi.


Bitcoin Fiyatında 10x Mümkün mü?

Bloomberg ile yapılan yakın tarihli bir röportajda, AQR Capital Management de Finansal Piyasa Araştırmasının eski başkanı Aaron Brown Bitcoin piyasası hakkında konuştu. Bitcoinin benimsenmesi doğrultusunda yükselişine nasıl devam edeceği konusuna değindi. Brown Bitcoinle ilgili çok fazla sayıda haber yapılmış olmasına şaşırdı. S & P kaynaklı dalgalanmalara ve daha büyük bir sermaye piyasasının böyle bir etki yaratamayacağına dikkatleri çekti.

Bitcoin Fiyatında 1000x Artış İmkansız Ancak 10x’lik Yükseliş Mümkün!

S & P, New York Borsası ya da Nasdaq’da yer alan ilk 500 şirketin verilerini toplayan ABD merkezli menkul kıymetler ve borsa endeksidir. Brown ayrıca, % 6 lık bir günlük standart sapması olan Bitcoin’nin S & S deki 500 şirketin hisselerinden neredeyse 6 kat daha fazla değişikliğe sahip olduğunu belirtti.

koinmedya_brave

Piyasa uzmanı Brown, geçtiğimiz hafta 5 Eylül’de gerçekleşen piyasa çöküşü sırasında, Bitcoin fiyatında, aynı piyasa günü içinde %16 ‘lık bir düşüş gördüğünü belirtti. Bir haftalık seyir incelendiğinde, kripto para birimlerinin % 14 oranında düştüğünü ve bunun S & P piyasasında fazla önemsenmeyen bir rakam olduğunu söyledi.

Piyasa araştırmacısı, Bitcoin‘in 2009’da piyasada yer aldığı günden bu yana değişkenliğini devam ettirdiğini söyledi. Bu yazının kaleme alındığı esnada, Bitcoin% 0,52’lik bir yükselişteydi ve bu da çalkantılı bir haftanın ardından hisse sahiplerinin bir nebze olsun rahatlamasını sağladı. BTC koin 109.825 milyar dolar olan piyasa değeri ile 6366.50 $ seviyesinde işlem görüyordu. Bir kripto para borsası olan Bitforex, işlem gören tüm Bitcoin’lerin % 24.88’ ine sahip.

Brown konuşmalarına, Bitcoin ve Ethereum takipçilerinin en son askıya alınan işlemleri ve bu askıya alınmalara yasal eğilimlerin nasıl bir etkisi olduğu konusunda görüşünü paylaşarak devam etti. Askıya almalardan sorumlu olan ABD Menkul Kıymetler ve Borsası ( SEC ), emtiaları göz önünde bulundurarak sorunun piyasa katılımcıları arasındaki kafa karışıklığından kaynaklandığını aktardı.

SEC tarafından yapılan açıklamada şunlara yer verildi:

“Komisyon, piyasa katılımcıları arasında bu enstrümanlar ile ilgili kafa karışıklığı nedeniyle CXBTF ve CETHF menkul kıymetler alım satımını geçici olarak askıya aldı. Herhangi bir komisyoncu veya  alsatçı kuralı ihlal eden herhangi bir işlem yaparsa Komisyon derhal yaptırım uygulamaya ihtiyaç olduğunu düşünecektir. ”

Aaron Brown ayrıca SEC’in ucuz hisse senetlerini ( penny stocks ) sık sık kaldırdığını  ekledi; çünkü bu hisse senetlerinin her zaman mali denetleme altında olduğunu ve Bitcoin ve Ethereum takipçilerinin işlemlerinin askıya alınmadığına vurgu yaptı.

Finans uzmanı ayrıca, Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin’in kripto piyasasındaki dev yükselişlerin nasıl sona erdiğini ve yükselişlerin azalarak devam edeceğini belirtti. Buterin sözlerine şöyle devam etti:

“Artık piyasada herhangi bir şeyin 1000 kat büyüme olasılığı yok ”

Brown bu sözleriyle, 2017 yılında gerçekleşen 1000x’ lik büyümenin, geleneksel yatırımcıların ve al satçıların yarattığı algı sonucu yaşandığını ve bunun tekrar gerçekleşmesinin imkansız olacağını belirtti. Bunun yerine, geliştiricilerin blokchain teknolojisini daha iyi ve daha hızlı bir hale getireceğini ve ana akımı benimsemeye yöneleceklerini söyledi. Konuşmasını şöyle  sonlandırdı:

“Açıkçası, 1000x’lik bir büyüme görmek olanaksız ancak 10 kat büyüme gerçekleşebilir mi? Neden olmasın? Kripto piyasası devam ediyor ve piyasa genişledikçe ve günlük hayatımızın bir parçası haline geldikçe büyüme de beraberinde gelecektir.”

Peki siz Bitcoin fiyatında 10x artışı mümkün görüyor musunuz?

Etiketler: