BTC : 63817 ₺ ETH : 1653 ₺ XRP : 1.377 ₺ LTC : 306.7 ₺ USDT : 6.873 ₺ XLM : 0.6456 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin fiyatı yeni bir yükseliş döngüsüne mi giriyor?

Bitcoin fiyatı yeni bir yükseliş döngüsüne mi giriyor?

Bitcoin fiyatı yeni bir yükseliş döngüsüne mi giriyor?
0
huobi_koinmedya

Bitcoin fiyatı, yeni bir yükseliş trendi başlatabilir! Analistlere göre teknik göstergeler, en büyük kripto parayı bir kez daha 10,000 dolara yaklaştırabilecek bir ralliye işaret ediyor. Bitcoin, gerçekten de 9000 doların altını test etmeden yükselişe devam edebilir mi?


Bitcoin fiyatı yeni bir yükseliş trendine girebilir!

Geçtiğimiz hafta 10.500 dolara yükselen Bitcoin, son günlerde 9,000 ile 9,500 dolar arasında yatay hareket ediyor. Yaşanan keskin yükselişin ardından konsolidasyon sürecine giren BTC, yazımızı yayına hazırlarken %1,24’lük bir artışla 9,270 dolardan işlem görüyor.

Bazıları bu pozitif konsolidasyonu, BTC’nin 9,000 doların altına döneceği şeklinde yorumlasa da birçok analist, kısa vadeli bir rallinin başlayacağına dair bir işaret olarak görüyor. Ve analistler, Bitcoin’i bir kez daha 10.000 dolara yaklaştırabilecek bir yükselişten bahsediyor.

Peki, Bitcoin fiyatı yeni bir yükseliş döngüsüne mi giriyor?

koinmedya_brave

Bitcoin %6’lık bir artış görebilir!

Analist MacN dün (1 Kasım), Bitcoin’in çok dağınık fiyat hareketleri sergilediğini ve şu anda dar bir kanalda yükselmeye başladığını söyledi. Ve bunun da klasik bir pump oluşumuna yol açacağını iddia etti. 

Ona göre kripto, uzun süredir düşmediği için, mevcut fiyattan %3 daha yüksek olan 9.550$‘a doğru bir hamlenin gerçekleşme ihtimali oldukça yüksek.

https://twitter.com/MacnBTC/status/1190283521245487105

Ayrıca Cumartesi günü, kanalın, Bitcoin’in hedefi doğrultusunda daha yükseğe çıkmasını sağlayacak kadar daralacağını sözlerine ekliyor. Yani analiste göre, kısa vadeli de olsa Bitcoin fiyatı yeni bir yükseliş trendine girecek.

koinmedya_brave

Tortoise Trading isimli analist de bu yorumu destekliyor. Kendi yaptığı analizde kripto para biriminin, grafikte düşen bir kanalın üzerine çıktığını ve bunun da önümüzdeki günlerde daha güçlü bir hareketin geleceğine işaret ettiğini belirtiyor.

BTC’nin, günlük veya dört saatlik mumu 9.225$’ın üzerinde kapatması durumunda, bir sonraki hareketin, pariteyi 9.750 dolara taşıyacak %6’lık bir artış olacağını belirtiyor. Aynı zamanda Tortoise Trading, geçen haftaki fiyat hareketinin de sadece bayrak formasyonu olduğuna dikkat çekiyor.

(Not: Kısa vadeli görünümde oluşan ve trendin devamı anlamına gelen bu formasyonda, çok sert bir yükseliş hareketinden (geçtiğimiz hafta Bitcoin grafiğindeki gibi) sonra, kısa vadeli bir konsolidasyon oluşur. Ve oluşan grafiğin şekli de bayrağa benzer.)

Bitcoin için henüz kritik süreç sona ermedi!

BTC, bir kez daha yükseliş trendine başlayacak dense de herkes uzun vadeli olarak boğa piyasasında olduğumuza ikna olmuyor. Bloomberg tarafından hazırlanan yakın tarihli bir raporda, Bitcoin’in 10.000$’ı kıramamasının, zor günlerin geleceğine işaret olduğu ifade ediliyor.

Ayrıca, pek çok yatırımcıya göre, BTC’nin, geçmiş fiyat paternlerinde olduğu gibi, rallinin devam edebileceğinin ispatı olarak bu seviyenin kesin bir şekilde kırılması gerekiyor.

TD Ameritrade’deki trader strateji müdürü Shawn Cruz da bu hususa vurgu yapıyor. 10.000 doların, Bitcoin için ciddi bir psikolojik engel oluşturduğunu söylüyor. Bu nedenle yükseliş eğiliminin devam edeceğini teyit etmek için bu engelin aşılması gerektiğini belirtiyor.

Ayrıca, Credible Crypto’nun popüler analistlerinden biri de, bu haftanın başlarında, önemli bir tarihi seviye olan 10.300$’lık bölge aşılmadıkça, “Bitcoin fiyatı yeni bir yükseliş döngüsüne girdi” diye sevinmemek gerektiğini söyledi.

Aslında analist, son hareketin, sadece aşağı yönlü bir test girişimi olduğunu ve yeni düşük seviyelerin hala masada olduğunu söyleyerek daha karamsar bir tablo çiziyor.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Ayrıca bknz: Günlük kripto al sat yapanları yıkan 5 hata

Kaynak