BTC : 63.45 ₺ ETH : 2.226E-5 ₺ XRP : 32.24 ₺ LTC : 0.0712 ₺ USDT : 4.091 ₺ XLM : 15.73 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoinBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin fiyatı konusunda iyimser görüşler çoğalıyor

Bitcoin fiyatı konusunda iyimser görüşler çoğalıyor

Bitcoin fiyatı konusunda iyimser görüşler çoğalıyor
0

BTC fiyat tabloları büyük düşüşlerde her zaman güçlü alım sinyaline işaret eder. Bitcoin fiyatı  konusunda umutlu olan topluluk üyesi sayısı ise giderek artıyor. Umarız büyük umutlar boş hayallerden kaynaklanmıyordur


Bitcoin fiyatı konusunda topluluk umutlu

Yazımız hazırlanırken, zaten bir aydır yatay olarak işlem gören Bitcoin fiyatı 7.339 $’ı göstermekteydi (CoinMarketCap’e göre).

Kripto analisti ve yatırımcı Scott Melker, Bitcoin fiyatının 14.000 dolara kadar yükselip daha sonra düşmeye başlamasından bu yana, grafikteki her aylık mumun güçlü bir satış sinyali (büyük üst gölge) gösterdiğini söylüyor.

Bununla birlikte, Kasım ve Aralık aylarında, büyük alt gölgeler de kendini gösterdi. Bu da fiyat hala yeterince düşükken topluluğun aktif olarak Bitcoin aldığına işaret ediyor. Toplulukta genel olarak Bitcoin fiyatı konusunda iyimser havanın arttığı söylenebilir.

koinmedya_brave

Scott Melker twitinde analizini şöyle açıklamış:

Fiyat 14000’e ulaştıktan sonra, herhangi bir destekte güçlü bir satış işaretini gösteren herbir aylık mumun büyük bir üst gölgesi (mavi) vardı. Ekim ayına geldiğimizde, mumun aşağı yukarı eşit gölgeleri var. Kasım ve Aralık (şimdilik) büyük düşük gölgelere (kırmızı) sahip. Bu da Bitcoin fiyatı konusunda düşüşlerde daha güçlü alımlara işaret ediyor.

Diğer bir yatırımcı @BTC_JackSparrow ise umutların boş hayallerden kaynaklanmasından endişeli. İngilizce’de hope (umut) kelimesinden türetilmiş ve mantıksız bir iyimserliğe dayanan umut anlamına gelen –hopium- kavramına dikkat çekiyor. Nedensiz bir Bitcoin boğa piyasası hissettiğini söylüyor.

https://twitter.com/BTC_JackSparrow/status/1210859123425845248?s=20

Ancak, grafiklerin şu anda bazı çelişkili sinyaller sergilediğini ve Bitcoin fiyatı konusunda kafa karışıklığını da itiraf ediyor.

https://twitter.com/BTC_JackSparrow/status/1210859867910660096?s=20

İlgili: Uzman görüşü: Bitcoin piyasası 2023’de 11 trilyon dolara ulaşabilir

Mayıs 2020 ve Bitcoin halving yaklaştıkça, yatırımcılar Bitcoin biriktirmeye başladı ve birçoğu dip fiyatlardan bunu uzun zamandır yapıyor. Çeşitli cesur tahminler, BTC fiyatının 2017 ATH’sinin üzerinde artabileceğini ve 50.000 $ ‘dan 1 milyon $’ a kadar yükselebileceğini söylüyor.

İlgili: Hesaplardaki Bitcoinlerin yüzde 70’i 6 aydır sabit duruyor

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”