BTC : 1.798 ₺ ETH : 6.78E-6 ₺ XRP : 68.6 ₺ LTC : 0.0008323 ₺ USDT : 343.6 ₺ XLM : 525.3 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin fiyatı düştü ancak BTC yükseliş trendi devam ediyor olabilir mi?

Bitcoin fiyatı düştü ancak BTC yükseliş trendi devam ediyor olabilir mi?

Bitcoin fiyatı düştü ancak BTC yükseliş trendi devam ediyor olabilir mi?
0

BTC yükseliş trendi devam edebilir mi? Sadece saatler önce, Bitcoin çoğu borsada % 20’lik bir düşüşle 8.000 dolara geriledi. BitMEX’te 200 milyon dolardan fazla uzun ürün, 25 dakika içinde tasfiye edildi.


Gelinen noktadan boğaların oldukça düzgün bir şekilde geri çekilmeyi başardığını görüyoruz.  BTC şu anda 8,800 dolar civarında işlem görüyor.

BTC yükseliş trendi şimdi öldü mü?

BTC işin aslına bakılırsa son derece güçlüdür ve etrafındaki duygu, son düzeltmeden sonra bile olumludur.

Bitcoin neredeyse 2 aydır yükseliş eğiliminde ve minimal bir dezavantaj gördü. Şiddetli bir düzeltme kesinlikle bir noktada bekleniyordu.

koinmedya_brave

İlgili yazı için bakınız: Bitcoin halving sonrası BTC fiyatının yönü sizi yanıltabilir

Halving etkinliğine saatler kala Bitcoin, birçok yatırımcı dijital varlığın yükselmeye devam edeceğini düşünmesine rağmen bir düşüşle karşılaştı.

Ancak, Santiment’in son tweet’lerine göre, Bitcoin sosyal medya hacminde büyük bir artış yaşadı ve birçok kişi şimdi BTC hakkında konuşmalar yapıyor. Bu durum genellikle Bitcoin’in tam bir geri tepmeye hazır olduğunu gösteriyor.

Hedge Fon Yöneticisi Paul Tudor Jones, Bitcoin’in Altın’a göre hala değerinin altında olduğunu ve para baskısının fiat para birimlerinin değerini düşürdüğünü iddia ediyor. Görünüşe göre Tudor artık büyük bir Bitcoin hayranı. Fiat para birimlerine duyulan güven azaldıkça kripto para birimlerinin mevcut pandemi sırasında gerçekten kazanç sağlayan tek varlık olacağını ifade ediyor. Bu nedenleBitcoin’e kurumsal ilginin arttığı son derece açık.

Halving Bitcoin’in fiyatını uzun vadede artıracak mı?

Tarih bize Bitcoin halving etkinliklerinin dijital varlık için son derece faydalı olduğunu ancak bu faydanın kısa vadede gerçekleşmediğini gösterdi. Aslında, son 2 yarılanmanın, yarılanma gününde veya sonraki günlerde Bitcoin üzerinde hiçbir etkisi yoktu. Ancak Bitcoin, haftalar ve aylar sonra tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığı meteorik kazançları yaşadı.

İlgili yazı için bakınız: Bitcoin Rehberi: Bitcoin Nedir? BTC nasıl üretilir? BTC nereden ve nasıl satın alınır? Bedava Bitcoin nasıl kazanılır?

Bu artışlar tekrar olabilir mi? BTC bir yükseliş trendi içerisine girer mi? Son 2 ay içinde çok fazla birikim gördüğümüz göz önüne alındığında kesinlikle mümkündür. Son istatistikler, borsalardaki Bitcoin sayısının son 3 ay içinde önemli ölçüde azaldığını ve bu da traderların dijital varlığı tutmaya hazır olduklarını gösterdi.

BTC yükseliş trendi içerisinde Bitcoin’in hedefi 20.000 dolar mı olacak? Muhtemelen, Bitcoin için en yakın direnç alanı 10.000-11.000 dolar arasında olacak. BTC yükseliş trendi bu alanın üzerinde çok fazla dirençle karşılaşmayacak gibi duruyor.

Kaynak

Etiketler: