BTC : 63311 ₺ ETH : 1571 ₺ XRP : 1.211 ₺ LTC : 284.8 ₺ USDT : 6.874 ₺ XLM : 0.4746 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin fiyatı 8000 doların altına düşebilir! Analistler uyarıyor

Bitcoin fiyatı 8000 doların altına düşebilir! Analistler uyarıyor

Bitcoin fiyatı 8000 doların altına düşebilir! Analistler uyarıyor
0
huobi_koinmedya

Bitcoin fiyatı 8000 doların altını yeniden test edebilir! Kripto para analistleri, BTC’deki düşüş baskısının önümüzdeki günlerde artacağını iddia ediyor. Peki onlara göre hangi teknik göstergeler düşüşe işaret ediyor?


Bitcoin fiyatı, 8000 doların altına düşmeye mi hazırlanıyor?

Cuma günü, Bitcoin piyasasında işler kötüye gitmeye başladı. En büyük kripto para birimi, boğaların güç kaybetmesiyle birlikte birkaç saat içinde 9.250 dolardan 8.700 dolara kadar düştü.

Düşüş baskısı durduğunda, kısa vadeli düşüş trendi de sona erdi ve Bitcoin 8,850$’da bir miktar destek buldu. Ancak analistler, kripto para piyasasının hala düşüş riskiyle karşı karşı karşıya olduğunu iddia ediyor.

Dahası ayıların, kriptoyu 8.000$’a, hatta belki daha da düşük seviyeyelere çekmesinin an meselesi olduğunu söylüyorlar. Peki Bitcoin fiyatı, 8000 doların altına neden düşecek?

koinmedya_brave

Bknz: Coinbase satış emirleri birikiyor – Bitcoin fiyatı düşecek mi?

BTC daha fazla düşebilir mi?

Twitter’da popüler bir kripto analisti olan Neko, dün (9 Kasım) Bitcoin’in kısa vadeli dört saatlik mum grafiğinin düşüş eğiliminde olduğunu gözlemledi.

En son paylaştığı tweetinde, Bitcoin’in “yükseliş hacminin oldukça zayıf göründüğünü” ve BTC’nin 9,000$’daki önemli desteği de kırdığını belirtti.

koinmedya_brave

Bunun da daha fazla düşüşe işaret ettiğini iddia eden Neko, Pazartesi günlerinin genellikle kırmızıya büründüğünü hatırlatarak, 8.000 dolarlık bölgeye doğru gerçekleşecek bir düşüş ihtimalinin yüksek olduğunu ifade etti.

Tabi ki de Neko, piyasada daha fazla düşüş bekleyen ve “BTC fiyatı 8000 dolara düşecek” diyen tek analist değil.

Bloomberg’de yayınlanan bir makalede, düşüş baskısının güçlü bir şekilde devam edebileceği bildiriliyor. Aşağıdaki grafiğe atıfta bulunarak şu ifadelere yer veriliyor:

“GTI Vera Yakınsama Sapma Göstergesi, sinyal ve vera çizgileri arasında daralan bir boşluk olduğunu gösteriyor. Bu da ufukta bir trend değişikliğinin olabileceğini gösterir. Bu gerçekleşirse, en büyük dijital para birimi, Ekim ayında Çin’in Devlet başkanı Xi Jinping’in açıklamalarının etkisiyle başlayan ralliden önceki düşük seviyeleri tekrar test edebilir.” 

Bitcoin fiyatı 8000GTI göstergesi, Bitcoin’in satış trendine girmenin eşiğinde olduğunu gösteriyor.”

Diğer bir ifadeyle, eğer boğa eğiliminde bir değişiklik olursa, Bitcoin fiyatı, 8000 doların altını görecek. Hatta BTC, bir kez daha 7.300 dolara düşebilir. Yani Çin lideri Xi’nin blokchain ile ilgili açıklama yapmadan önceki seviler yeniden test edilebilir.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak