BTC : 82180 ₺ ETH : 1.846 ₺ XRP : 45.94 ₺ LTC : 7.672 ₺ USDT : 352 ₺ XLM : 0.2412 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin fiyat boşluğunu doldurmaya gidiyor: Peki boşluk kaç dolarda?

Bitcoin fiyat boşluğunu doldurmaya gidiyor: Peki boşluk kaç dolarda?

Bitcoin fiyat boşluğunu doldurmaya gidiyor: Peki boşluk kaç dolarda?
0

Bitcoin fiyatları düzeltmeden sonra konsolide aşamasına geçti ama vadeli işlemlerde boşluklar, hala duruyor. Bitcoin fiyat boşluğunu dolduracak mı? Boşluklar hangi seviyede oluşuyor.


Bitcoin fiyat boşluğunu doldurmaya mı gidiyor?

Bitcoin yazının kaleme alındığı saatte 10,000 doların üstünde zayıf tutunuyor. Ethereum ise 345-350 arasında konsolide oluyor. 3 Eylül’den itibaren devam eden fırtına duruldu ama Chicago Emtia Borsasında (CME) vadeli işlemler piyasasında Bitcoin fiyatları için oluşan boşluklar tam olarak doldurulmadı. Kripto para piyasalarında CME boşluklarının zamanla doldurulacağına inanılıyor. Spot fiyatlarının zamanla geriye dönerek vadeli boşluklarını dolduracağı bekleniyor.

Bitcoin yükselişi önündeki en büyük 3 engel

CME borsasında oluşan boşluklar 9,665 ila 9,925 dolar arasında oluşuyor. Bu boşluklar nedeniyle BTC/USD paritesinin 9,600 dolara kadar düşebileceği ileri sürülüyor. Aşağıdaki grafikte boşluğun oluştuğu alanı görüyoruz.

koinmedya_brave

Bitcoin fiyat boşluğunu Bitcoin fiyat boşluğunu doldurmaya gidiyor: Peki boşluk kaç dolarda?Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatları ve Bollinger Bandlarını birlikte görüyoruz. Bitcoin, 25 Temmuz- 2 Ağustos döneminde yaşadığı hareketi zıt yönde yaşıyor. Bu dönemde BTC/USD paritesi Bollinger Bandlarının üst sınırını ihlal etti. Sonrasında fiyatlar BB sınırları içerisinde hareket etmeye başladı. Bitcoin 3 Eylül’den sonra BB’nin alt sınırlarını ihlal ediyor. BB’nin alt sınırı 9,900 dolar seviyesinde Bitcoin için bir destek seviyesi oluşturuyor.

Bitcoin fiyat boşluğunu Bitcoin fiyat boşluğunu doldurmaya gidiyor: Peki boşluk kaç dolarda?

Bitcoin MACD değerleri negatif bölgeyi ihlal etti ve MACD trendi düşüş trendinde. Stoch RSI değerleri ile fiyatlar arasındaki ilişki zayıflamış gözüküyor. RSI değerleri 4 Ağustos’tan beri 50 değerinin alında hareket ediyor.

Bitcoin fiyat boşluğunu Bitcoin fiyat boşluğunu doldurmaya gidiyor: Peki boşluk kaç dolarda?

Toplam kripto para piyasasının değeri 330 milyar dolar civarında. Altcoinler de düzeltme aşamasından konsolide aşamasına geçmiş durumda. Ancak Bitcoin’in 10 bin dolarlık desteği kaybetmesi yeni bir düzeltme dalgasının yaşanmasına neden olabilir.

Kaynak

Etiketler: