BTC : 84294 ₺ ETH : 2806 ₺ XRP : 2.089 ₺ LTC : 400.6 ₺ USDT : 7.346 ₺ XLM : 0.7446 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin ETP Avrupa’ya çıkarma yaptı

Bitcoin ETP Avrupa’ya çıkarma yaptı

Bitcoin ETP Avrupa’ya çıkarma yaptı
0
huobi_koinmedya

Bitcoin üzerinden çıkarılan finansal ürünler Avrupalı yatırımcılarla buluşuyor. Bitcoin ETP Avrupa merkezli dev borsada işleme açılıyor.


Bitcoin ETP Avrupa merkezli borsada işleme başlıyor

İsviçre merkezli şirket Amun’ın Bitcoin ETP ürünü Çarşamba (01.07.2020) gününden itibaren Deutsche Boerse’nin elektronik işlem adresi Xetra’da işlem görmeye başlayacak. Bu sayede Bitcoin ve sanal paralar Avrupa piyasalarına yavaş yavaş nüfuz ediyor.

Diğer bölgelerdeki piyasalara kıyasla Avrupa piyasalarında Bitcoin ve kripto paralar üzerinden çıkarılan ürünler daha regüle olmuş ve yüksek standartlar dahilinde işlem görebiliyor. Bu nedenle Bitcoin’in Avrupa piyasalarına girişi biraz vakit alabiliyor. Bu açıdan Bitcoin’in son zaferi Bitcoin ETP’lerin Deutsche Boerse’da listelenmeye başlaması oldu.

İsviçre merkezli Amun’un Bitcoin tabanlı ürününün adı 21Shares. Bu fonun yöneticisi Laurent Kssis konuyla alakalı şu ifadeleri kullandı:

koinmedya_brave

“Xetra’da listelenmek kurumsal sınıf Bitcoin ürünlerinin sadece Almanya’daki pozisyonunu güçlendirmiyor; bu ürünlere tüm Avrupa ve uluslararası piyasalara kapılarını aralıyor.”

Deutsche Grup’un Avrupa’da iki önemli adresi var: Xetra ve Frankfurt Borsası. Londra Borsasından sonra Deutsche Grup Avrupa’nın en büyük borsaları arasında. Xetra milyarlarca Euro değerinde işlem hacmine ulaşıyor.

Londro merkezli ETC Grup, Bitcoin tabanlı bir finansal ürününü geçtiğimiz ay Xetra’da listelemişti. Bu sayede Bitcoin üzerinden çıkarılmış finansal ürünler Avrupa artış gösteriyor.

Bitcoin yazının kaleme alındığı saatte 9,150 dolar civarında işlem görüyor. Bitcoin, Haziran ayının son haftasında 10 bin doları test ettikten sonra hızlıca 9 bin bandına geriledi. 9 bin dolarlık destek hattını koruyup koruyamayacağı ise merak ediyor.

Kaynak

koinmedya_brave
Etiketler: