BTC : 63510 ₺ ETH : 1590 ₺ XRP : 1.217 ₺ LTC : 287.3 ₺ USDT : 6.877 ₺ XLM : 0.4668 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin Ethereum’a göre daha uzun süre tutuluyor

Bitcoin Ethereum’a göre daha uzun süre tutuluyor

Bitcoin Ethereum’a göre daha uzun süre tutuluyor
0
huobi_koinmedya

Bitcoin Ethereum’a göre yatırımcılar tarafından daha uzun süre HODL yapılıyor. Yani yatırımcılar ellerindeki BTC’leri ETH’ye göre daha fazla saklıyor.


Bitcoin Ethereum’a göre daha uzun süre elde tutuluyor

“HODL” birçok kripto yatırımcının bağlı kaldığı bir gelenek haline gelmiş. Blockchain analiz sitesi “Into The Block”, yatırımcıların HODL konusunda tutumunun kripto paralara göre değişiklik gösterdiğini ortaya koydu.

HODL, bir kripto parayı uzun süreli elinde saklama niyeti şeklinde de tanımlanabilir. Into The Block, son tweetinde, ortalama Bitcoin tutma süresinin Ethereum’a göre iki kat olduğunu bildirdi. Bitcoin sahipleri coinlerini ortalama 2.7 yıl ellerinde tutuyorlar. Bu ortalama Etherum için ise 1.3 yıl. Yani ETH sahibi birisi kripto parasını elinde  BTC’den iki kat daha az süre tutuyor.

koinmedya_brave

Bitcoin denenmiş bir kripto para

Yukarıda bahsettiğimiz istatistikler sürpriz olmamalı. Bitcoin yatırımcıları kısa süreli yatırım stratejileri uyguluyor. Bu da aynı zamanda uzun vadeli birikim ve coin tutmayı teşvik ediyor.

CoinMetrics’in son verilerine göre, birkaç zaman diliminde – bunlar arasında 180 gün (yarım yıl), bir yıl, iki yıl, ve beş yıl var – hiç dokunulmamış Bitcoin miktarları artıyor. Bu durum 2017’deki boğa koşusu ve 2018’in başından bu yana böyle. Aslında son bir yılda bir dokunulmamış BTC miktarı artarak tüm zamanların en yüksek rakamı olan 10 milyona ulaşmış.

Bu arada birçok geleneksel yatırımcı, Bitcoin’in dijital değer saklama aracı olarak yeteneği konusunda eleştirel sözler dile getiriyor. Buna rağmen, veriler kripto paranın değer sağlama aracı olarak beklenenden çok daha iyi bir iş çıkardığını gösteriyor. Adaptive Capital analisti Misir Mahmudov’un aşağıdaki tweetine göz atın. Tweet bu yıl her ay Bitcoin fiyatının nasıl büyüdüğünü gösteriyor. Bir de makroekonomikteki belirsizliğe rağmen.

koinmedya_brave

Bu arada şunu da söylemek önemli. Bitcoin istatistikleri, daha Satoshi döneminden kayıp olduğu düşünülen coinlerden dolayı bir az şişirilmiş olabilir. Ayrıca Ethereum verileri, doğal olarak Bitcoin’in altında. Çünkü ETH henüz beş yıllık.

Ethereum hala kendini kanıtlıyor

Ethereum’un bu alanda her şeyi iyi yapmamasının nedeni, Bitcoin’e karşı son yıllarda kaybediyor gerçeğiyle bir ilgisi olabilir. BTC gibi sabit bir enflasyon çizelgesi olmaması nedeniyle potansiyel olarak daha geride.

Kaynak

Etiketler: