BTC : 83650 ₺ ETH : 2899 ₺ XRP : 1.901 ₺ LTC : 367 ₺ USDT : 7.619 ₺ XLM : 0.5954 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin ETF veya Bakkt borsasına gerçekten ihtiyacımız var mı?

Bitcoin ETF veya Bakkt borsasına gerçekten ihtiyacımız var mı?

Bitcoin ETF veya Bakkt borsasına gerçekten ihtiyacımız var mı?
0

Bitcoin ETF veya Bakkt kripto piyasasını ayağa kaldıracakları umuduyla beklenen iki gelişme. Ama gerçekten piyasanın bunlara ihtiyacı var mı?


Bitcoin ETF veya Bakkt olmazsa olmaz gelişmeler mi?

Bitcoin ETF veya Bakkt olmasa da olur mu? Kripto para sektörünün önde gelen isimlerinden ve bir twitter fenomeni olan Jason Smith, en son yaptığı paylaşımlarıyla dikkatleri yine üzerine çekti. Smith piyasanın uzun zamandır beklediği ETF onayı ve piyasayı ayağa kaldıracağına inanılan Bakkt borsası için genel beklentilerin tam tersi doğrultuda paylaşımlarda bulundu. Smith’e göre Bitcoin ETF lere piyasanın ihtiyacı yok ve Bakkt olmasa da olur.

Bakınız: Fazla heveslenmeyin Bitcoin ETF 2020 yılından önce onaylanmaz

Smith Avusturalya’da yaşayan bir Bitcoin fanatiği. Aynı zamanda binlerce Avustralyalının, piyasadaki düşüşün aksine ödemelerde bitcoin kullanmak için sabırsızlandığını yazıyor.

koinmedya_brave

Smith’ göre Bitcoin’in Amerika merkezli bir kurumdan onay almaya ihtiyacı yok. Aynı zamanda Bakkt’ın harekete geçmesi Bitcoinin benimsenmesini arttırmayacak çünkü zaten buna ihtiyacı yok.

Ancak diğer pek çok kripto uzmanına göre durum hiç de öyle değil. Bakkt olayını piyasa için kilit bir gelişme olarak kabul edenler çoğunlukta. Böyle bir gelişmenin piyasanın olgunlaşmasına ve stabilize olmasına katkı sağlayacağını söylüyorlar. Kurumsal yatırımcıların kripto para piyasasına girmesinin Bitcoin’i daha da ileri götüreceğini söylüyorlar. Bu uzmanlara göre Bakkt, Bitcoin’in ve genelde diğer altcoinlerin benimsenmesini daha da hızlandıracak.

Bakınız: Sektörde dönüm noktası olabilir!Bakkt platformu ilk adımını attı.

Yield coin CEO’su ve kurucusu Samuel Leach  Bakkt ile ilgili olarak şunları söylüyor:

“Uluslararası bir borsa olan New York borsası Bakkt’ı başlatmayı planlıyor. Federal olarak düzenlenmiş bir borsa kurumların ve müşterilerin daha da güvenli olarak bu piyasaya girmelerine imkan verecek. Bakkt’ı destekleyen firmalar arasında Microsoft, Starbucks ve Boston danışma grubu var. Bu kurumlar piyasada şu anda görülmeyen bir güven ve şeffaflığı sağlayacaklar.”

Bakkt’ın piyasaya girmesinin fiyatları çok yukarılara  götüreceğine inananlar da çoğunlukta.

Kaynak

Etiketler: