BTC : 64474 ₺ ETH : 1692 ₺ XRP : 1.405 ₺ LTC : 312.9 ₺ USDT : 6.855 ₺ XLM : 0.6452 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin ETF ilk kez büyük bir borsada listeleniyor

Bitcoin ETF ilk kez büyük bir borsada listeleniyor

Bitcoin ETF ilk kez büyük bir borsada listeleniyor
0
huobi_koinmedya

ABD’de SEC engeline takılan Bitcoin Borsa Yatırım Fonu (ETF) Kanada’dan onay aldı. Bitcoin ETF ilk kez büyük bir borsada listeleniyor.


Bitcoin ETF ilk kez büyük bir borsada

2019’un ilk yarısında kripto para piyasalarında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) Bitcoin ETF’leri kabul edeceği konusunda olumlu bir beklenti hakimdi. Ne yazık ki 2019’un sonlarına doğru bu iyimser hava tersine döndü. 2019 yılında VanEck, Bitwise ve Wilshire Phoenix gibi birçok yatırım şirketi, Bitcoin ETF’ler için SEC’e başvurdu. Başvuruların bir kısmı SEC’ten ret alırken birçok yatırım şirketi de SEC’in tutumu karşısında başvurularını geri çekti.

Lütfen Bkz: Ünlü yazar: “Dolar ölüyor Bitcoin alın”

Kanadalı yatırım şirketleri bu konuda ABD’deki şirketlerden daha şanslı ve Kanada finansal denetleme kuruluşu Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu Bitcoin ETF’leri onayladı. Kanada merkezli 3İQ yatırım şirketi tarafından hazırlanan Bitcoin ETF başvurusu kabul edildi ve Bitcoin ETF’ler Toronto Borsasında listelenecek.

koinmedya_brave

Toronto Borsasında Bitcoin ETF’ler QBTC.U etiketi ile yatırımcıların talebine sunuluyor.

Lütfen Bkz: Güney Kore Merkez Bankası dijital ulusal para pilot çalışmalarına başladı

Bitcoin ETF’lerdeki Gemini Borsası ayrıntısı ise dikkatlerden kaçmadı. QBTC.U fonları için gözetim hesapları Gemini Borsasında tutulacak. Gemini Borsası CEO’su Tyler Winklevoss bu haberi twitter yolu ile takipçileriyle paylaştı.

koinmedya_brave

“Bitcoin Fonu Toronto Menkul Kıymetler Borsasında listelenmeye başladı. İlk kez halka açık Bitcoin Fonları büyük bir küresel borsada listeleniyor. Gözetim hesapları için Gemini Borsasının seçildiği için gurur duyuyoruz. 3İQ’nin tarihi başarısını tebrik ediyoruz.”

Kaynak

Etiketler: