BTC : 82245 ₺ ETH : 1.84 ₺ XRP : 45.65 ₺ LTC : 7.682 ₺ USDT : 349.9 ₺ XLM : 0.2405 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin emojisi geldi, Twitter şenlendi

Bitcoin emojisi geldi, Twitter şenlendi

Bitcoin emojisi geldi, Twitter şenlendi
0

Bitcoin emojisi geldi ve Twitter’deki kripto para topluluğu büyük bir sevinç yaşadı. Öyle ki Bitcoin hashtagi trend konular arasına girdi.


Bitcoin emojisi geldi

Twitter kurucu ortaklarından ve CEO’su Jack Dorsey, yeni eklenen Bitcoin emojisi ile ilgili bir tweet atarak duyurusunu yaptı. Dorsey bu 2 Şubat günü attığı tweetinde bir de Unicode’u etkiledi. Unicode karakter standardını yöneten konsorsiyum. Öyle görünüyor ki Twitter CEO’su onlara da bir Bitcoin sembolü yapmaları için bir öneride bulunuyor.

Dorsey tweetinden sonra şunu gördük. Birisi Twitter’den Bitcoin ya da BTC hashtagini kullandığında kripto paranın sembolü hemen yanında beliriyor.

Bitcoin emojisi geldi ve Twitter’deki kripto para topluluğu büyük bir sevinç yaşadı. Öyle ki Bitcoin hashtagi trend konular arasına girdi.Bitcoin emojisini tanıtan Dorsey’in ilgili tweeti

koinmedya_brave

Dorsey’in Unicode metin kodlama standardına Bitcoin sembolünün eklenmesini önermesi kripto para topluluğu tarafından taktirle karşılandı. Hatta Lightning Labs’ın kurucu ortağı Elizabeth Stark da bu öneriye katıldığını ve destek verdiğini belirten bir paylaşımda bulundu.

İlgili – Bitcoin ne kadar kârlı?

Twitter’in Bitcoin emojisi eklemesi üzerine kripto para topluluğunun birçok önemli ismi bunu denemek için test tweetleri yazdı. Bunlar arasında Tron (TRX) kurucusu ve Bittorrent CEO’su Justin Sun da var.

Önemli kripto para borsalarından biri olan Binance’ın resmi Twitter hesabı da bu emojiyi kullandı. Binance ayrıca kripto para topluluğuna bu hashtagin kullanma çağrısı da yaptı ki trend konular arasına girsin. Binance CEO’su CEO Changpeng Zhao de bu çağrıyı retweet yaparak, “Hadi şunu yapalım.” diye yazdı.

Bunun ardından gerçekten Bitcoin emojisi ve hashtagi ile birlikte trend topic arasındaki yerini aldı.

Jack Dorsey’nin kriptoya ilgisi

Twitter kurucu ortaklarından ve CEO’su Jack Dorsey’in kriptoya ilk defa ilgi göstermiyor. Dorsey, kripto dostu mobil ödeme uygulaması Square’in hem CEO’su hem de kurucusu. Aralık 2019’da ise yaptığı açıklamada, Twitter geliştiriciler ekibinin sosyal medya için merkeziyetsiz standardı oluşturmak için çalıştığını bildirmişti.

İlgili – Bedava Bitcoin / Free Bitcoin nasıl kazanılır?

Öte yandan Square ise kısa süre önce fiat parayla kripto değişimi yapan gerçek zamanlı bir sistem sağlayarak kripto para birimi traderlerinin işlemlerinde karşılaştığı mevcut bir engeli kırdığı iddia edilen bir teknoloji için patent aldı. Kasım’da ise hisse sahiplerine gönderdiği bir mektupta, 2019’un üçüncü çeyreğinde uygulama üzerinden Bitcoin alanların arttığını bildirmişti. Ancak buna rağmen düşük kazanç getirmişti.

Kaynak

Etiketler: