BTC : 66284 ₺ ETH : 1646 ₺ XRP : 1.383 ₺ LTC : 320.3 ₺ USDT : 6.748 ₺ XLM : 0.558 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Bitcoin ekosistemi artık daha sağlıklı

Bitcoin ekosistemi artık daha sağlıklı

Bitcoin ekosistemi artık daha sağlıklı
0
huobi_koinmedya

Bitcoin ekosistemi artık daha sağlıklı. COVID-19 salgını kripto para ve blockchain sektörüne son haftalarda adeta cehennemi yaşattı. Buna rağmen Bitcoin (BTC) hakkında bazı iyi haberler de geliyor. 


Bitcoin ekosistemi artık daha sağlıklı

Kripto türevleri borsası BitMEX’in analitik kolu BitMEX Research, kimin en etkili ve verimli Bitcoin (BTC) geliştiricileri olduğunu anlamaya çalıştığı bir araştırma yaptı. Blockstream ve Lightning Labs açık ara önde görünüyor.

BitMEX araştırmasında yer alan analistler ilk önce Bitcoin (BTC) veya Lightning Network üzerinde çalışan açık kaynak geliştiricilerinin finansmanını inceledi. Lightning Network, lider blockchain üzerine kurulan ikinci katman bir ölçeklenebilirlik çözümü.

Aşağıda yalnızca bilinen finansman kaynaklarına sahip geliştiricileri içeren grafik yer alıyor:

koinmedya_brave

Bitcoin ekosistemi artık daha sağlıklı. COVID-19 salgını kripto para ve blockchain sektörüne son haftalarda adeta cehennemi yaşattı. Buna rağmen Bitcoin (BTC) bazı iyi haberler veriyor.

Kaynak: BitMEX Research

Öyle görünüyor ki ilk sıraları Kanada merkezli şirket olan Blockstream ve San Francisco merkezli Lightning Labs Inc. paylaşıyorlar. Lightning Labs ekibi yakın bir zamanda A Serisi finansman toplama çalışmaları kapsamında Slow Ventures, Ribbit Capital ve diğer özel yatırımcılardan 10 milyon dolar fon elde etmişti.

Jack Dorsey’in Square Crypto ise üçüncü sırada yer alıyor. Square Crypto, son attığı adımlar ile ilgili Twitter hesabı üzerinde de açıklama yaptı.

koinmedya_brave

Square Crypto (@sqcrypto) şöyle diyor: “Başka hiçbir yerde böyle bir hareket göremezsiniz. İlk bakışta bir hash işlevi gibi görünen şeylere bir hibe sağlıyoruz. Lütfen ZmnSCPxj’yi küçük ama büyüyen Square Crypto hibe alıcıları ailesine kabul edin.”

İlgili – Yüzde 10’luk düşüşe rağmen Bitcoin fiyatı ümit vadediyor

Bağımsız geliştiriciler

BitMEX’in araştırmasının ikinci bölümünde analistler GitHub’ın Bitcoin Core muhafaza bölümündeki faaliyetlerini izlediler. Bu araştırma sonucu şu ortaya çıktı. Bağımsız geliştiriciler kurumsal rakiplerini açık ara geçmişler.

En büyük 33 Bitcoin Core katılımcısının taahhüt sayısına göre mevcut finansmanı:

Bitcoin ekosistemi artık daha sağlıklı. COVID-19 salgını kripto para ve blockchain sektörüne son haftalarda adeta cehennemi yaşattı. Buna rağmen Bitcoin (BTC) bazı iyi haberler veriyor.

Kaynak: BitMEX Research

Bu sonuçlar üzerinden BitMEX Research, geliştiricilerin Bitcoin ekosistemi hakkında şu sonuca varıyor: “fon sağlayıcıların dağılımı ve şeffaflık gibi metriklere dayalı olarak geliştirici finansmanı açısından oldukça güçlü bir durumdadır.”

BitMEX, bu sonuçlara, Bitcoin’in benimsenmesini ilk aşaması olan 2012-2014 dönemi ile kıyaslama yaparak varıyor. O zaman Bitcoin Vakfı tek önemli katkı sağlayan kuruluştu.

İlgili – Keiser: Tarihteki en büyük balon Bitcoin değil bono piyasaları

Kaynak

Etiketler: