BTC : 82718 ₺ ETH : 2935 ₺ XRP : 1.899 ₺ LTC : 369.2 ₺ USDT : 7.575 ₺ XLM : 0.6069 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Beklenen Bitcoin düzeltmesi ne zaman? İşte dip beklentileri…

Beklenen Bitcoin düzeltmesi ne zaman? İşte dip beklentileri…

Beklenen Bitcoin düzeltmesi ne zaman? İşte dip beklentileri…
0

Bitcoin düzeltmesi yakın. İyi bilinen bir kripto para analisti, BTC fiyatının önemli ölçüde bir düzeltmeye doğru gittiğini söylüyor.


Bitcoin düzeltmesi yaklaşıyor

Dave the Wave takma adını kullanan trader, Twitter’deki 32 bin takipçisiyle, Bitcoin fiyatı analizini paylaştı. Ona göre BTC boğa gücünü kaybediyor. Çünkü 2018 yılından bu yana piyasayı düşüş trendinde tutan diyagonal direnç seviyesinin üzerine ikna edici bir çıkış sağlamakta zor anlar yaşıyor.

Dave the wave (@davthewave) tweetinde şöyle diyor: “Gaussian kanalındaki momentum aşağıya yönelmek üzere. En azından 18 haftalık bir kırmızı bekliyorum.”

Bitcoin düzeltmesi yakın. İyi bilinen bir kripto para analisti, BTC fiyatının önemli ölçüde bir düzeltmeye doğru gittiğini söylüyor.

koinmedya_brave

Dave, tarihsel olarak Gaussian kanalının bir taban oluşturmanın işareti olduğunu belirtiyor. Varlıklar genelde alıcılar oyuna katılmaya karar verdiklerinde sağlam bir taban oluşturur ve bir sonraki adım için hazırlık yaparlar. Trader de BTC’de tabanın Ekim ortalarına kadar oluşmaya devam edeceğini belirtiyor. Bu sırada ise ona göre lider kripto para 7,000 dolara kadar düşebilir.

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) Teknik Analizi: BTC dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

Kripto analist ayrıca şunu da belirtiyor. Gaussian kanalı, önceki döngünün zirvesinden 12 ay geçtikten sonra momentumunu kaybetmeye yatkın.

Şöyle açıklıyor: “Gaussian zirveden yaklaşık bir yıl geçtikten sonra kırmızı olmaya yatkın. Bu da döngünün uzayacağı fikrini destekliyor.”

Dave burada Bitcoin’in 14,000 dolarda görülen 52 haftalık zirvesine atıf yapıyor. Bu zirve yaklaşık bir yıl önce görülmüştü.

İlgili – Bitcoin Rehberi: Bitcoin Nedir? BTC nasıl üretilir? BTC nereden ve nasıl satın alınır? Bedava Bitcoin nasıl kazanılır?

Söz konusu zirve döneminde Dave bir tahmin yaparak, 2019 sonunda Bitcoin fiyatının yaklaşık 6000 dolara kadar düşeceğini söylemişti. Söz konusu tahminin gerçekleştiğini biliyoruz. Çünkü BTC 2019 yılını 6,425 dolar dip seviyesi ile kapatmıştı.

Kaynak

Etiketler: