BTC : 83399 ₺ ETH : 2825 ₺ XRP : 1.869 ₺ LTC : 358.9 ₺ USDT : 7.622 ₺ XLM : 0.5849 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin düzeltmesi devam ederse kaç dolara kadar düşer?

Bitcoin düzeltmesi devam ederse kaç dolara kadar düşer?

Bitcoin düzeltmesi devam ederse kaç dolara kadar düşer?
0

Bitcoin 3 Eylül’deki düzeltmenin ardından 10 binin üzerinde tutunuyor. Bitcoin düzeltmesi devam ederse kaç dolara kadar düşer?


Bitcoin düzeltmesi devam ederse kaç dolara kadar düşer?

Bitcoin 17 Ağustos’ta 12,400 doları görerek 2020’nin rekorunu kırdı. 3 Eylül’de Bitcoin fiyatlarında yaşanan düzeltmenin ardından bir süreliğe parite, 10 bin doların altına geriledi. Ancak Bitcoin boğaları fiyatları tekrardan 10 bin doların üstüne taşıdı.

4 Eylül’ü 10,650 dolar ile kapatan Bitcoin’de kısmi bir düzeltme daha yaşanıyor. Şimdilik parite 10 binin üzerinde tutunuyor ama Bitcoin’in 10 bin dolarlık desteği kaybetme riski devam ediyor.

Bitcoin Korku ve Açgözlülük endeksi fiyatlarda yaşanan düzeltmenin ardından yarı yarıya azaldı. 83 puandan 40’a kadar geriledi. Bitcoin Korku ve Açgözlülük endeksindeki bu değişim yatırımcılarının duygusal değişimini ortaya seriyor. Eğer 10 bin dolarlık destek kaybedilirse yatırımcılardaki korku hali paniğe dönüşebilir.

koinmedya_brave

Bitcoin düzeltmesi devam ederse kaç dolara Bitcoin düzeltmesi devam ederse kaç dolara kadar düşer?

Bitcoin fiyatlarında yaşanan düzeltmenin ardından spot fiyatlar 50 dönemlik hareketli ortalama seviyesinin altına geriledi. Fiyatlar hali hazırda 100 dönemlik hareketli ortalama seviyesinde hareket ediyor. 200 dönemlik hareketli ortalama seviyesinin ise üstünde.

Bitcoin düzeltmesi devam ederse kaç dolara Bitcoin düzeltmesi devam ederse kaç dolara kadar düşer?

50 MA, 100 MA ve 200 MA değerlerinin eğimi hala pozitif. Bu durum Bitcoin’deki pozitif görünümün değişmediğini gösteriyor. Ancak fiyatlar kritik destek seviyesine yakın hareket ediyor. 10 bin dolarlık desteğin kaybedilmesi ile fiyatlar hızlı biçimde 9 bin dolara kadar gerileyebilir.

Düşüş devam ederken Bitcoin balinalarında şok artış! Peki bu ne anlama geliyor?

Bu düzeltmenin altcoin’lere yansıması ise daha şiddetli olacaktır. Son dönemde hızlı esen DeFi rüzgarı Bitcoin’deki düzeltmenin ardından tersine döndü ve DeFi tokenlarında çift basamaklı düzeltmeler yaşanıyor. Eğer Bitcoin’deki düzeltme devam ederse altcoin’lerdeki şiddetli düzeltme devam edecektir.

Kaynak