BTC : 62615 ₺ ETH : 1563 ₺ XRP : 1.217 ₺ LTC : 284.3 ₺ USDT : 6.884 ₺ XLM : 0.4605 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin düşüşünü sürdürecek mi?

Bitcoin düşüşünü sürdürecek mi?

Bitcoin düşüşünü sürdürecek mi?
0
huobi_koinmedya

Bitcoin düşüşünü sürdürecek mi yoksa yeniden yükselişe mi başlayacak? Analistler, Bitcoin fiyatının düşmeye devam edebileceği konusunda uyarılar yapıyor. Ancak Türk kripto fenomenlerinden bazıları daha farklı görüşler bildiriyor. İşte popüler analistlerden Bitcoin fiyat analizleri!


Ne zamana kadar Bitcoin düşüşünü sürdürecek?

Bitcoin geçen ay sadece 24 saat içinde %13 düştükten sonra, gözle görülür bir toparlanma gerçekleştirmeyi başardı. Piyasa kapitilizasyonundaki en büyük kripto para biriminin fiyatı 7.800 dolar civarında işlem gördükten sonra, 8.800 dolar seviyesine geri sıçradı.

Ancak bu yükseliş eğilimi uzun soluklu olmadı ve birkaç gün önce Bitcoin, sadece bir saat içinde 8.800$’dan 8.300$’a bandına kadar çekildi. Yazımız yayına hazırlandığı sırada ise, BTC 8.382 seviyesinde yatay hareket ediyor. Peki Bitcoin düşüşünü sürdürecek mi?

Tradingview analistlerinden biri, Bitcoin’in daha fazla düşmeye devam edebileceğini ileri sürüyor. Kripto para analiz platformunun popüler analisti Yuriy Bishko, Bitcoin fiyatının düşmeye devam edebileceği konusunda yatırımcılara uyarıda bulunuyor.

koinmedya_brave

Bitcoin 8000 doların altına düşer mi?

Yuriy Bishko’ya göre, Bitcoinin 8.000$’ın altına düşmesi ve yukarı doğru ivme kazanmadan önce 7.800$ civarında işlem görmesi muhtemel görünüyor.

Analist, BTC fiyatının, Kasım 2018 ile Nisan 2019 arasındaki izlediği belirli bir trendi takip ettiğine inanıyor. Ayrıca, kripto para birimi fiyatının yeni seviyelere yükselebileceğini belirtirken, kısa vadede bir düşüş eğilimini izleyerek Bitcoin düşüşünü sürdürecek diyor.

Bishko, yatırımcılara Bitcoin için 8,700$ aralığında satış emri girmelerini önerdi. Bununla birlikte, daha önce de birkaç analist, Bitcoinin 6.000$’ın ortasına kadar düşüş kaydedebileceğini öngörmüştü.

Ancak Bitcoin, genel itibarıyla 8.000$’ın üzerinde kalmayı başarsa da şu anda çoğu analist, BTC, 8400 dolarlık desteği koruyamadığı için düşüş eğilimi ihtimalinden bahsediyor.

koinmedya_brave

Dahası Türk kripto para uzmanı Fidelitas Lex, 12 saatlik, 3 günlük, haftalık mum kapanışları belli dirençlerin altında kaldığı için 6200-6500USD bölgesine doğru bir düşüş öngörüyor.

(Fidelitas Lex’in analizi hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz ilgili yazımızı inceleyebilirsiniz.)

Yine popüler Twitter analistlerinden biri olan Rookie bugün, Fidelitas tarafından yayınlanan bu grafiğe atıfta bulunarak, Bitcoin düşüşünü sürdürecek mi sorusunun yanıtını verdi.

Bir ayı tuzağıyla karşılaşabileceğimizi söyleyen analiste göre bu, Bitcoin’in göreceği son düşüş olacak ve kripto bundan sonra yükselmeye başlayacak.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak