BTC : 63501 ₺ ETH : 1652 ₺ XRP : 1.364 ₺ LTC : 304.9 ₺ USDT : 6.89 ₺ XLM : 0.5953 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin düşüş döngüsünde olabileceğimize dair 3 önemli işaret

Bitcoin düşüş döngüsünde olabileceğimize dair 3 önemli işaret

Bitcoin düşüş döngüsünde olabileceğimize dair 3 önemli işaret
0
huobi_koinmedya

Bitcoin 9 bin doları üstüne çıktı ama bu hattın üzerinde zor bela tutunuyor. Bazı analistlere göre Bitcoin düşüş döngüsü başladı. Buna dair dikkat çeken teknik işaretler var.


Bitcoin düşüş döngüsü

Gerek Çin merkezli ponzi yapılanması Plus Token hesaplarından yapılan Bitcoin satışları gerekse madencilerin Haziran ayının sonuna doğru Bitcoin bozdurmaya başlamalarının etkisi ile Bitcoin, 10 bin dolar sınırından 9 bin dolar sınırına geriledi. Şimdilerde yatırımcılar ve analistler acaba Bitcoin yeni bir döneme mi giriyor sorusuna cevap arıyor.

Dönem dönem Bitcoin’in boğa ve ayı sezonlarına girdiğini görüyoruz. Şu ana kadar piyasadaki genel algı Bitcoin ödül yarılamasının etkisi ile boğa sezonuna devam edeceği yönündeydi. Ancak Mayıs ayından beri Bitcoin’in 10 bin direncini aşamaması ve hatta 27 Haziran’da 9 binin altına gerilemesi boğa sezonu beklentisine gölge düşürüyor.

Coinalyze ismi ile yorumlarını twitter üzerinden paylaşan bir tacir, Bitcoin’de düşüş döngüsünün başlamış olabileceğine dair 3 göstergeden bahsediyor.

koinmedya_brave

Son dönemdeki fiyat düşüşleri, açık faiz işlemlerinde artış ve CVD değerlerindeki düşüş.

Açık faiz işlemleri piyasada tutulan vadeli işlemler sözleşmeleri şeklinde tanımlanabilir. CVD (Toplam kümülatif delta) değerleri ise net işlem hacmini yansıtıyor.

Bitcoin düşüş döngüsü

Coinalyze’ın yukardaki analizin üst kısmında Bitcoin fiyatlarını, ortada açık faiz işlemlerini ve en altta ise CVD değerlerini görüyoruz. Fiyatlar ve CVD düşüş eğiliminde. Açık faiz işlemleri ise artış eğiliminde.

koinmedya_brave

Yukarıdaki üç göstergeden hareketle Bitcoin’de düşüş döngüsünün başladığı ileri sürülüyor.

Kaynak