BTC : 85775 ₺ ETH : 2854 ₺ XRP : 2.17 ₺ LTC : 420.1 ₺ USDT : 7.305 ₺ XLM : 0.7669 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin düşmanı troller, JP Morgan’ın gemisinde kokain yakalanması hakkında susuyorlar

Bitcoin düşmanı troller, JP Morgan’ın gemisinde kokain yakalanması hakkında susuyorlar

Bitcoin düşmanı troller, JP Morgan’ın gemisinde kokain yakalanması hakkında susuyorlar
0
huobi_koinmedya

Bitcoin karşıtı troller JP Morgan’ın gemisinde kokain çıkması karşısında sessiz. Olabilir diyebilirsiniz, ancak piyasa ile ilgili her olumsuz haber karşısında konuşan Bitcoin düşmanı troller, JP Morgan’ın gemisinde kokain yakalanması hakkında tek laf etmediler.

Bitcoin karşıtı troller JP Morgan’ın gemisinde kokaine karşı sessiz

JP Morgan’a ait olduğu ortaya çıkan bir gemiye, yüklü miktarda kokain taşıdığı şüphesiyle ABDli yetkililer tarafından baskın düzenlendi. Düzenlenen baskında piyasa değeri 1.3 milyar dolar tutan kokaine el konuldu.

bkz:İddia: Meksikalı uyuşturucu kartelleri kriptolarla para aklıyor

Gemi İsviçre merkezli Mediterranean Shipping Company (MSC) tarafından işletiliyor. MSC Gayanewas, Philadelphia’da ele geçirilen kokainin yaklaşık 20 ton ediyor.

koinmedya_brave

Yük gemisi 2018 yılında inşa edilmiş ve Liberya bandıralı.

Operasyon, tek seferde ABD Gümrük ve Sınır Korunması tarafından ele geçirilen en büyük uyuşturucu operasyonu olarak kayıtlara girdi.. Altı mürettebat tutuklandı.

JP Morgan’ın ismi operasyonda dolaylı olarak da geçse de, ilk kez bir bankanın uyuşturucu operasyonlarında ismi geçmiyor. Daha önce benzer hadiseler ile karşılaşıldı.

bkz: Bitcoin Karşılığı Uyuşturucu Satarken Yakalandılar

koinmedya_brave

Doğal olarak, bu operasyonun piyasaya yansıması son derece olağan oldu. Piyasada uzman olarak tanımlanan ancak özünde Bitcoin karşıtı troller, JPMorgan’ın gemisinde kokain yakalanmasına karşı sessiz kaldılar ve yetkilileri mention’layarak paylaşım yapmadılar.

bkz: Bu 5 Kripto Para Uyuşturucu Ticareti İçin Üretildi.

Söz konusu banka olunca sessizliği koruyorlar. Eğer olay bir şekilde Bitcoin ile ilintili olsaydı, şu an muhtemelen başta Nouriel Roubini gibi Bitcoin karşıtların açıklamarını sizlere duyuruyor olurduk.

Sonuç olarak, Bitcoin bir değer taşıma aracıdır ve kullanış amacına göre farklılık gösterebilir. Bu konuda fiat paradan hiç bir farkı yoktur. Bitcoin ile fiat paranın illegal bir faliyette kullanılmasının arasında hiç bir fark yoktur.

kaynak

Etiketler: