BTC : 79880 ₺ ETH : 1.721 ₺ XRP : 43.57 ₺ LTC : 7.73 ₺ USDT : 326 ₺ XLM : 0.2221 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Altın sever Bitcoin düşmanı Peter Schiff altında yaşanan düşüş için ne söyledi?

Altın sever Bitcoin düşmanı Peter Schiff altında yaşanan düşüş için ne söyledi?

Altın sever Bitcoin düşmanı Peter Schiff altında yaşanan düşüş için ne söyledi?
0

Altın sever Bitcoin düşmanı Peter Schiff altında yaşanan düşüş için ne dedi? Her fırsatta altını öven Bitcoin’i ise yeren Peter Shiff, global piyasalarda altında yaşanan düşüş için yatırımcıları suçladı!


Altın sever Bitcoin düşmanı Peter Schiff altında yaşanan düşüş için ne söyledi?

 

Dünya olağanüstü bir durumla karşı karşıya. Çin’in Wuhan Kentinden başlayan ve hemen hemen bütün ülkelere sayılan Corona Virüs, dünya çapında 6.500’den fazla insanın ölümüne yol açtı. Oluşan bu kaos ortamı, sosyal hayat kadar finans sektörünü de vurdu.

Yaşana olumsuzluğun artacağından endişe eden insanlar, sermayelerini nakite çevirdi. Bu da geleneksel borsalar, kripto para borsaları ve altın piyasaları gibi değerli madenlerde duran sermayenin hızlı bir şekilde, fiat para piyasalarına akmasına neden oldu.

koinmedya_brave

Bitcoin düşmanı Peter SchiffHal böyle olunca geleneksel ve kripto para borsalarının yanında altın gibi değerli madenlerde ciddi düşüşler yaşanırken, Euro ve Dolar gibi fiat paralarda önemli yükselişler göze çarptı.

İlgili haber: Altın ve Bitcoin Corona krizinde aynı tepkileri verdi

Yaşanan kriz dolayısıyla Amerika ve Hong Kong başta olmak üzere pek çok merkez bankası faizleri sıfıra indirdi.

Her fırsatta altını dünyadaki en güvenli liman olarak tabir eden, kripto paraları ise kötüleyen Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, altında yaşanan düşüş hareketleri için yatırımcıları suçlayarak hakaret içeren bir paylaşımda bulundu.

”Altın düşüyor çünkü budala yatırımcılar neyin yaklaşmakta olduğunu bilmiyor. Beyinleri merkez bankalarındakiler gibi çalışıyor. Mevcut para ve maliye politikalarının ne gibi sonuçlar doğuracağı hakkında en ufak fikirleri yok. Bu iş çözüldüğünde altının fırlayacağını görecekler.”

Peter Schiff’ın bu paylaşımının altına kripto para sektöründen Ari Paul eleştirel bir yorumda bulundu.

”Pete sen 2008 krizinde de buradaydın. Takipçilerini bu sefer altından çıkma vaktinin geldiği doğrultusunda uyardın mı? Değilse eden uyarmadın? Hisse senetleri düştüğünde altında daima düşer bunu biliyorsun.”

Değerlendirme

Her ne kadar yaşanan Corona Virüs krizi doğrultusunda altın fiyatlarında %10’a yakın düşüş meydana gelse de, Peter Schiff’in aksine bu süreçte bir süre daha nakitte kalınmasından yanayız. Eğer Corona tehdidi artar ve hükümetler yeni önlem paketleri açıklarsa, altında yaşanan düşüş daha da derinleşebilir.

Kripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin. Sağlıcakla kalın.

Etiketler: