BTC : 65900 ₺ ETH : 1639 ₺ XRP : 1.378 ₺ LTC : 319.2 ₺ USDT : 6.766 ₺ XLM : 0.5454 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Bitcoin direnmek istiyor, ama nereye kadar?

Bitcoin direnmek istiyor, ama nereye kadar?

Bitcoin direnmek istiyor, ama nereye kadar?
0
huobi_koinmedya

Bitcoin direnmek istiyor. Sakin ve hacimsiz olsa da düşmek istemeyen bir fiyat akışı izliyoruz. Satıcılar mı piyasadan çekildi, yoksa bu bir tuzak mı?


Bitcoin direnmek istiyor

Bitcoin direnmek istiyor ve pasif de olsa kırmızı mumlara misliyle yeşil mum ile karşılık verebiliyor piyasa. Ancak bununla birlikte, yukarı yönde yol alma isteği de yok. Bu durum, potansiyel alıcıları piyasaya çekmek için bir tuzak mı? sorusunu aklımıza getiriyor.

Fiyat aşağı inemiyor, ancak yukarı yönlü hareketlerinde de yetersiz. Yaklaşık dört gün boyunca dar alanda kısa paslaşmalarla top çeviriyoruz. Fiyatın bu kısırdöngü hareketlerinin her seferinde bir psikolojik gerilime dönmesi çok sevimli değil. Günlük grafikte biraz daha payı var gibi görünüyor, o nedenle iki gün daha bu şekilde devam etmesi şaşırtmaz.

Ağustos ayını geride bıraktık. Şimdi ise ondan geriye kalanlarla bu ay fiyatın bize ne türlü cilveler yapabileceğini hesaplama ve kendi yol haritamızı oluşturma zamanı. Tabi bu bahsettiğimiz hodl-cular için değil, trade yapan, kısa ve orta vade yatırımcılar için.

koinmedya_brave

Sabah saatlerinde incelediğimiz öncü kripto para birimi bitcoin direnmek istiyor. Net bir düşüşün ardından tepkili olmamakla birlikte kararlı bir geri dönüş izletiyor. Ancak bu hacimsiz geri dönüşün ömrü ne kadar sürer o da alıcılar için ayrı değerlendirilmesi gereken bir risk faktörü. Peki, grafiklerimizde neler olmuş biraz da onlara bakalım.

Dünkü analiz yazımız için Bkz.: Bitcoin satıcılar çabuk pes etti, devamı gelir mi?

Teknik olarak;

bitcoin direnmek istiyor Bitcoin direnmek istiyor, ama nereye kadar?

 • H4 zamanlı grafikte, günlük yeşil ama zayıf mumlu bir kapanış ile birlikte fiyatın halen 9.500$-9.600$ civarında gel-gitler yaptığınızı izliyoruz. Özellikle 9.600$ seviyesinde çakılı kaldı.
 • Bu bölgedeki duraklamayı bir trend dönüşü gibi yorumlamak için henüz erken. Trend dönüşlerinde formasyon oluşumu aramamız lazım ancak burada oluşan görüntü halen daha bir LH (low-High, düşüş yükselmesi) gibi duruyor.
 • Fiyatın, yukarı yönlü hamlelerini kısa mumlarla ve uzun fitillerle yaptığını dikkate alacak olursak, henüz aşağı yönlü tehlikenin bitmediğini söyleyebiliriz.
 • Fiyatın şu ana kadar tepkili hareketler yaptığını göremedik. Bitcoin direnmek istiyor. Alıcıların hacimsiz girişleri, satıcıların sessiz kalması, bunun bir tuzak olduğu izlenimini veriyor.
 • Gün içinde gelebilecek hacimli yukarı ivmelenmelerde karşımıza çıkabilecek direnç seviyelerimiz şöyle;
  • İlki aynı zamanda Fibo61 seviyesi olan 9.800$-9.900$,
  • Sonrasında MA100 (sarı) hareketli ortalama ile büyük daralan üçgen formumuzun dip seviyesi arası, yani 10.100$-10.300$,
  • Diğeri ise, Fibo50 ile MA100 (sarı) hareketli ortalama arası, yani 10.500$-10.600$.
 • Şu an için fiyatın bu seviyelerde oyalanmak istediğini görüyoruz. Halen bunun yeni bir düşüş dalgası için LH (low-High, düşüş yükselmesi) gibi düşünürsek, aşağı yönlü yeni bir hamle durumunda ilk durak Fib78 yani 9.100$-8.800$ aralığı tepki bölgesi olabilir.
 • Stoch osilatörümüzün aşırı bölgesine doğru bir salınım içinde olduğunu görüyoruz. Bu hamle fiyatın yukarı yönlü direnç bölgelerinin test etmek istediğinin bir habercisi olabilir.

Günlük grafikte;

bitcoin direnmek istiyor Bitcoin direnmek istiyor, ama nereye kadar?

koinmedya_brave
 • Günlük resimde dünü yeşil mumla kapatmamız güzel bir gelişme. Ancak uzun çubuklar kısa mum sevincimizi biraz buruyor. Yine de BTCUSD direnmek istiyor.
 • Fiyat halen MA100 (sarı) hareketli ortalamasının altında ve MA200 (kırmızı) hareketli ortalamasının arasında. Alıcıların bugün bir hamle yaparak oyuna girmesiyle 10.100$ seviyesindeki MA100 (sarı) hareketli ortalamasını direnç olarak test etmesi halen masada.
 • Agresif satış baskılarında AB=CD eşitiliği seviyesi olan 8.300$ bizi bekliyor.
 • Osilatörümüzün günlük grafikte yaptığı salınım aşırı bölgesinde devam ediyor. Tepkili bir yukarı hareket ile buralardan kurtulabilir. Ama bu hareket alıcı toplayıp satışa devam etme hamlesi de olabilir.

BTCUSD direnmek istiyor ancak istekli yeşil mumların olmaması fiyat akışına şüpheyle yaklaşmamıza neden oluyor. Alış yönlü erken hareket edilmemesi gerektiğini düşünüyoruz. Halen daha fiyatın yukarı yönlü trend değiştirecek hamle yapmasına sebep bir hikaye yok. Zaten bunu gösteren oluşmuş bir formasyon da yok. Aylık kapanışa göre pivot seviyemiz 10.800$ olarak netleşti. Yukarı yönlü hamlelerde bu fiyatın önemli bir direnç seviyesi olarak karşımıza çıkması mümkün. Fiyatı takip etmeye devam ediyoruz.

Bitcoin an itibariyle 9.600 dolar civarında işlem görüyor.

NOT: Yazılarımız yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımlarınıza kendi araştırmalarınız sonucu karar veriniz.

Etiketler: