BTC : 81606 ₺ ETH : 1.83 ₺ XRP : 45.94 ₺ LTC : 7.665 ₺ USDT : 346.1 ₺ XLM : 0.2398 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Küresel salgın günlerinde Bitcoin de altın da güvenli liman değil

Küresel salgın günlerinde Bitcoin de altın da güvenli liman değil

Küresel salgın günlerinde Bitcoin de altın da güvenli liman değil
0

Kripto para analisti Peter Brandt’e göre Küresel Salgın günlerinde Bitcoin de altın da güvenli liman değil. İnsanlar birikimlerinin bir kısmını nakit olarak tutmayı tercih ediyor.


Bitcoin de altın da güvenli liman değil

Bitcoin dün 4,400 dolar bandına geriledikten sonra FED’in faizleri sıfırlamasının ardından fiyatlar, tekrardan 5 bin doların üstüne çıktı. Her ne kadar Küresel Salgın insan psikolojisini ve yatırım davranışlarını olumsuz etkilese de bazı yatırımcılar, salgından sonrasını düşünerek yatırım kararı alabiliyor. Sıfırlanan ABD faizlerinin ardından kısmen de olsa Bitcoin lehine gelişen zayıf bir alım baskısı gözleniyor.

Lütfen Bkz: Haftanın ilk günü Bitcoin küresel piyasalarla birlikte düşmeye başladı

Kripto para analisti Peter Brandt ise karamsar analizlerine ve yorumlarına devam ediyor. Brandt, Avrupa Karbon Emisyonu (CO2) verilerindeki değişimden hareketle imalat sanayindeki düşüşlere dikkat çekiyor ve bu değişimin ancak çevresel anlamda olumlu etkilerinin olabileceğini ima ediyor.  Brandt’e göre Küresel Salgın günlerinde Bitcoin de altın da güvenli liman değil. Tüm finansal veriler değer kaybediyor.

koinmedya_brave

Adrian Kho isimli bir takipçi, Brandt’in tweet’ine verdiği cevap belki de Küresel Salgın günlerindeki ekonomik gelişmeleri özetliyor: “Yeşil mum sadece nakit para lehine yanıyor.”

Bitcoin de altın da güvenli liman değilKorona Salgınının etkisini şimdiden kestirmek zor. Küresel bir karantina ya da olası sokağa çıkma yasağı karşısında yatırımcılar, ciddi biçimde ürün stokluyor ve olası ihtiyaç durumu için belli bir miktar nakit tutmayı tercih ediyor olabilirler. Hatta Batı ülkelerinde kapanan işletmeler nedeniyle işsizlik oranlarında geçici artışlar yaşanıyor. Bu süreçte yatırımcılar altın, Bitcoin ve hisse senedi gibi birikimlerini bozdurarak nakde çeviriyor.

Lütfen Bkz: İstikrarlı koinler talebi patladı: Tether XRP’yi tahtından edebilir

Sonuç olarak küresel finansal piyasalarda ibrelerin tersine dönmesinde Küresel Salgının geleceği etkili olacak.

Kaynak