BTC : 86915 ₺ ETH : 3191 ₺ XRP : 2.18 ₺ LTC : 419.5 ₺ USDT : 7.353 ₺ XLM : 0.7644 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoinBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin cüzdan adres sayısı tüm zamanların zirvesine çıktı!

Bitcoin cüzdan adres sayısı tüm zamanların zirvesine çıktı!

Bitcoin cüzdan adres sayısı tüm zamanların zirvesine çıktı!
0
huobi_koinmedya

Bitcoin cüzdan adres sayısı tüm zamanların en yüksek rekorunu kırdı! Kurumsalyatırımcı Alex Thorn, belirlediği metrik ile ortaya ilginç sonuçlar çıkardı.


İçinde BTC bulunan Bitcoin cüzdan adres sayısı, 28.39 milyona ulaştı!

Bakiyesinde BTC bulanan Bitcoin adreslerinin sayısı, 28.39 milyona ulaşarak, tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Bununla birlikte, 2018 yılının sonlarında 28.38 milyon olan bir önceki rekor kırılmış oldu.

Kurumsal yatırımcı Alex Thorn, Blockchain analiz şirketi Coinmetrics tarafından sağlanan verileri kullanarak bu ölçümü yaptı.

https://twitter.com/intangiblecoins/status/1202950870939422720

koinmedya_brave

Thorna göre, içinde BTC olan toplam Bitcoin cüzdan adres sayısı, tüm bireysel Bitcoin kullanıcılarının sayısını hesaplarken, başvurulacak en iyi metriklerden biri.

Geçmiş verileri incelediğimizde, cüzdan adreslerinin, kripto para biriminin ortaya çıkışından sonraki 9 yıl boyunca -yani 2018’de 28 milyona ulaşana kadar- nispeten istikrarlı bir şekilde arttığını görüyoruz.

Ancak, aynı yılın sonlarında, içinde BTC bulunan toplam Bitcoin cüzdan adres sayısı 7 milyona düştü.

Bu düşüşten sonra, adresler, 2019’un başında tekrar artmadan önce 22 milyon civarında seyretti. Ancak kesin kullanıcı sayısını hesaplamak düşündüğünüzden çok daha zor.

koinmedya_brave

Veriler, analiz edilirken karşılaşılan sorunlar neler?

ABD’li yatırımcı, çok sayıda kripto para birimi sahibinin güvenlik gerekçesiyle, her Bitcoin işlemi için yeni bir adres oluşturduğunu ifade ediyor.

Ve bu yüzden, birçok adres tek bir kişiyle ilişkilendirilebileceği için, ona göre metrik, toplam bireysel Bitcoin kullanıcılarının sayısını olduğundan fazla çıkarabilir.

Ancak Thorn aynı zamanda, birçok kullanıcının da kripto paralarını, müşteri fonlarını tutmak için tek adres kullanan muhafaza çözümleri ya da borsalarda tutmayı tercih ettiklerine dikkat çekiyor.

Bu yüzden de, bir adres aslında birçok kullanıcıyı temsil edebilir. Ve bu da BTC cüzdan adreslerinin miktarı ile belirlenen bu metriğin, toplam Bitcoin kullanıcı sayısını daha düşük hesaplamasına neden olabilir.

Bu iki faktöre rağmen, Thorn durumu, “fonlarını borsalarda tutan çok sayıda kullanıcı olduğu için, bu metriğin, toplam Bitcoin kullanıcılarının sayısını olması gerekenden düşük hesapladığı sonucuna vardık” şeklinde özetliyor.

 Zaman içindeki artışı ise, Bitcoin kullanımının giderek arttığının bir göstergesi olarak değerlendirilebileceğini söylüyor.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

Etiketler: