BTC : 84460 ₺ ETH : 2945 ₺ XRP : 1.919 ₺ LTC : 371 ₺ USDT : 7.631 ₺ XLM : 0.5983 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin Cash’e BCH Yatırım Yapılır mı?

Bitcoin Cash’e BCH Yatırım Yapılır mı?

Bitcoin Cash’e BCH Yatırım Yapılır mı?
0

Bitcoin Cash’e BCH yatırım yapılır mı?  derseniz bu makaleyi okumanızda fayda var diyebiliriz. BCH bir dönem gözdesiydi fakat yıldızı yavaş yavaş sönmeye başladı. Bildiğiniz gibi Bitcoin’in ilk Hard Fork’u ile kripto para piyasasına girdi.


Yatırımcılar  Neden İlgisini Kaybetti

 

Bu makaleden sonra kendinize bir daha sormalısınız. Bitcoin Cash’e (BCH) yatırım yapılır mı?  makaleden sonra cevap vermek daha kolay olacaktır.

Bitcoin Cash (BCC-BCH) Bitcoin’in ilk Hard Fork’u dolayısıyla oldukça popüler hale gelmişti. Bitcoin’i Fork bitene kadar elinde tutanlar BCH’ye ücretsiz sahip oldular. Ancak büyük çoğunluk satın almak zorunda kaldı. Bitcoin Cash , BTC ye destek olması için piyasaya sürüldü ve BTC’nin yeni versiyonu olarak lanse edildi. Bitcoin Cash’in kurucusu olan Roger Ver sektörde oldukça tanınan bir lider ve yatırımcı aynı zamanda Bitcoin.com’un da kurucusudur. Bu avantaj BCH’nin yatırımcılar tarafından çabuk benimsemesine neden oldu.

koinmedya_brave

Bitcoin Cash‘e yatırım yapmanın önemli gerekçeleri vardı, BTC’den daha hızlı işlem yapabilme kabiliyetine sahipti ve satın almak içinde fiyatı ucuzdu. Birçok yatırımcı Bitcoinden daha iyi performans sergileyeceğine inanıyordu ayrıca Bitcoin fırsatını kaçıranlar tekrar bir fırsat daha kaçırmak istemiyordu. Roger Ver ve ekibi bazı pazarlama jargonlarını iyi kullandılar ve pazara agresif bir şekilde saldırdılar. ”Bitcoin fırsatı çoktan bitti” propagandası yapan ekip BCH önemli miktarda yatırımcı toplamayı başardı.

Bitcoin Cash Yöneticilerinin Üst Üste Yaptığı Hatalar.

Bitcoin Cash’in fiyatı 2017 yılın büyük bir kısmanda 400 ile 600 Dolar arasındaydı. Kasım ayında fiyat 900 Dolara gerilemeden önce 2816 Dolara kadar yükseldi.

Bitcoin Cash'e (BCH) yatırım yapılır mı?
Bitcoin Cash’e (BCH) yatırım yapılır mı?

Coinbase borsasında listeleneceği söylentisi, yatırımcının BCH’ye saldırmasına neden oldu ve 5000 doların üzerine çıktı.  Aslında Coinbase’de listelenme söz konusu değildi ucuz fiyata BCH alan Coinbase çalışanlarının piyasayı tezgaha getirmesinden başka bir şey değildi. Coinbase söylentiyi çıkaranları tespit edip işlerine son verdi.

Bu Bitcoin Cash‘in tartışılmasına neden olan tek olay değildi tabi. Roger Ver ve ekibi piyasaya köpek balığı gibi dalmış ve buda farklı komplikasyonlara neden olmuştu. Örneğin Bitcoin Cash’in gerçek Bitcoin olduğu söylemi o kadar rahatsızlık verici olmuştu ki Coinbase, Bitcoin Cash‘in ”Bitcoin” olmadığı  açıklamasına neden oldu. Ve asıl kırılmanın bu açıklamayla geldiğini söylemek yanlış olmaz.

Değerli okuyucularımız şunu bilmelidir ki manipülasyonların %90 nı doğrudan borsalar ve çalışanları tarafından yapılır

Bitcoin Cash'e (BCH) yatırım yapılır mı?
Bitcoin Cash’e (BCH) yatırım yapılır mı?

Bitcoin Cash (BCH) şu anda 650 $ ‘dan işlem görüyor, ancak birçok  yatırımcı satın alma konusunda oldukça  isteksiz görünüyor. Bunun başlıca nedenleri piyasadaki genel güven eksikliği dışanda  Yıldırım ağı ile Bitcoin Cash’in  avantajının elinden alınmış olmasıdır. Roger Ver tabi bu iddayı kabul etmiyor o başka. Twitter hesabı olan Bitcoin bu söylemi fazlasıyla dile getirmesi nedeniyle askıya alınmıştı, tabi bugün açıldı. Hesap askıya alınınca kısa süreli de olsa hesabın sahibi bir Türk oldu. hesaptan atılan ilk tweet merhaba twitter oldu.

Yıldırım Ağı ile birlikte Bitcoin Cash’in iddasında eskisi gibi güçlü bir ses yok, şunu hatırlatmakta fayda var, işlem hızı yönünden Biitcoin’den daha hızlı olan bir çok Coin var. Bu onları BTC’den üstün yapmaz 🙂

 

Ne dersiniz?

Bitcoin Cash’e (BCH) yatırım yapılır mı?

 

Etiketler: