BTC : ₺ ETH : ₺ XRP : ₺ LTC : ₺ USDT : ₺ XLM : ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Bitcoin Cash yarılama tamam – Sırada Bitcoin SV var

Bitcoin Cash yarılama tamam – Sırada Bitcoin SV var

Bitcoin Cash yarılama tamam – Sırada Bitcoin SV var
0
huobi_koinmedya

Bitcoin Cash yarılama tamam. Sırada Bitcoin SV var. İlk Bitcoin Cash (BCH) halvingi bugün gerçekleşti. Başka bir blok ödülü yarılaması ise yarın Bitcoin SV (BSV) ağında yaşanacak.


Bitcoin Cash yarılama tamam – Sırada Bitcoin SV var

Kripto sektörü Bitcoin’de (BTC) olması beklenen blok ödülü yarılamasına (halving) odaklandı. BTC halvingin 12-14 Mayıs’ta olması bekleniyor. Ancak birçokları bu hafta başka iki kriptoda halving olayı olduğunun farkında değil. Bitcoin Cash’in (BCH) ilk halvingi bugün gerçekleşti. Bitcoin SV (BSV) ise ilk halving olayını yarın yapacak.

Bitcoin Cash (BCH) halvingi gerçekleşti. Ancak Bitcoin SV (BSV) blok ödülü yarılamasına ne kadar kaldığı blok explorerden izlenebilir. 630,000 blok sayısına ulaştığında blok yarılaması gerçekleşecek. Her iki kripto parada da blok ödülü 12.5 coinden 6.25 coine inmiş oluyor.

Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV (BSV) ağları ilk defa halving yaşıyor. Bunun sebebi ise şu. Her ilki kripto para da Bitcoin (BTC) kopyası. İkisi de  fork yaparak ayrıldığında aynı blok sayısı ve blok ödülü parametreleri ile yollarını ayırmıştı. BCH Ağustos 2017’de fork yapmıştı. BTC’nin 2016’daki ikinci halvinginden sonra. Ardından ise BSV de bu sefer BCH’den fork yaparak ayrılmıştı.

koinmedya_brave

İlgili – Bitcoin Cash ödül yarılaması – Bitcoin fiyatı nasıl etkilenir?

Bitcoin Cash yarılama tamam. Sırada Bitcoin SV var. Peki, bu iki halvingden ne beklenmeli? Buradaki en başlıca etki madenciler üzerinden olabilir. Çünkü blok ödülünün azalması üzerine madencilerin BCH ve BSV’yi terk ederek Bitcoin ağına geçebileceği düşünülüyor. Çünkü halving ile bu iki kripto para ağındaki madencilerin kazançları tamamen bitmiş de olabilir. Sonuçta Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV (BSV) yüzde 51 saldırılarına açık hale gelebilir.

Peki, bu iki halving olayları fiyata nasıl etki eder. Öyle görünüyor ki şimdilik BCH ve BSV fiyatları son 24 saatte sırasıyla yüzde 7 ve yüzde 12 yükseldi.

Tabii önümüzdeki günlerde halvingin kripto paralar üzerinde etkisini nasıl olacağını bekleyip görmek gerekiyor. Yakında da bu iki kriptonun ağabeyi diyebileceğimiz BTC de üçüncü halvingini gerçekleştirecek.

koinmedya_brave

İlgili – Vakit yaklaştı – Bitcoin yarılamasından ne beklenmeli?

Kaynak