BTC : 65610 ₺ ETH : 1639 ₺ XRP : 1.387 ₺ LTC : 318.4 ₺ USDT : 6.786 ₺ XLM : 0.548 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Bitcoin Cash yaralı aslan gibi – Yine de yüzde 150 yükselebilir

Bitcoin Cash yaralı aslan gibi – Yine de yüzde 150 yükselebilir

Bitcoin Cash yaralı aslan gibi – Yine de yüzde 150 yükselebilir
0
huobi_koinmedya

Bitcoin Cash yaralı aslan gibi. Bu görüş Max Keiser ait. Ancak tam zıt bir görüşlü bir analist BCH’nin yakın zamanda yüzde 150 yükselebileceğini söylüyor.


Bitcoin Cash yaralı aslan gibi

Son birkaç ayda kripto para dünyasında gözler sürekli Bitcoin üzerinde oldu. Tabii böyle bir piyasa ortamında BTC’nin küçük kardeşleri ihmal edildi. Altcoinler de derin bir uyku döneminde bulunuyor.

Bitcoin Cash (BCH) ise son 24 saatteki kazancından dolayı en iyi kripto varlıklardan biri olarak dikkat çekiyor. BCH, hafta sonunun 308 dolarlık dip seviyesinden yüzde 10 yükselerek Pazar günü 340 dolarlık gün içi zirvesinden işlem görmüştü. BCH bugün ise (12 Ağustos 2019, pazartesi) bir miktar geri çekilerek 330 dolardan işlem görüyor. Yine de diğer altcoinlere göre çok daha iyi bir performansı var.

koinmedya_brave

BCH, piyasa değerine göre dördüncü sıradaki konumunu yeniden kazandı. Piyasa değeri ise 6 milyar doların biraz altında. Kripto trader “DonAlt” altcoin grafiklerini araştırırken, BCH haftalık grafiğini en potansiyel biri olarak öne çıkardı.

DonAlt, tweetinde şöyle yazdı: “Öyle görünüyor ki yakında BTC benzeri bir koşu yapmak istiyor. 0.035 BTC direncini kırabilirse, BCH’nin 0.075 BTC’yi yeniden test edebileceğini düşünüyorum. Bu da mevcut konumundan yüzde 150’lik artış anlamına geliyor.”

Bu arada bugün 330 dolardan işlem gören BCH fiyatı, Bitcoin cinsinden 0.029 BTC ediyor.

koinmedya_brave

Neredeyse bütün altcoin BTC paritelerinin potansiyeli var. Ancak şu an Bitcoin hakimiyeti çok yüksek. Bundan dolayı da BCH de dahil herhangi bir altcoinin “büyük birader” karşısında kazanç sağlayabilmesi için BTC hakimiyetinin en azından yüzde 60’ın ortalarına kadar gerilemesi gerekiyor. Kısa vadede ise Bitcoin Cash direnci test ediyor. CNBC traderi “Big Cheds” de buna dikkat çekiyor.

Bitcoin Cash, çoğu zaman kripto sosyal medyada çok fazla öfke çeken tartışmalı dijital varlıklardan biri. Bitcoin’e doğrudan bir rakip olarak, toplumu böldü ve fork yapılmasından iki yıl sonra bile tartışmaların odağında kalmaya devam ediyor.

Max Keiser’den en karamsar BCH senaryosu

Max Keiser, alternatif kripto paralar için vakti olmayan Bitcoin maksimalistlerinden biri. Keiser, geçen hafta bir tweet atarak, BTC’nin 15 bin doları görebileceğini söylemişti. Son tweetinde ise BCH hakkında konuşuyor.

Max Keiser, “BCH yaralı aslan gibi. Bir yıl sonra 100 doların üstünde kalabilmek için mücadele edecek.” diyerek, şimdiye kadarki en karamsar BCH senaryosunu dile getirdi. Tabii Bitcoin maksimalisti olması dolayısıyla neden böyle konuştuğunu anlamak zor olmasa gerek.

Kaynak