BTC : 65086 ₺ ETH : 1617 ₺ XRP : 1.429 ₺ LTC : 319.5 ₺ USDT : 6.795 ₺ XLM : 0.515 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Bitcoin Cash fiyatını ne bekliyor?

Bitcoin Cash fiyatını ne bekliyor?

Bitcoin Cash fiyatını ne bekliyor?
0
huobi_koinmedya

Bitcoin Cash fiyatını önümüzdeki günlerde ne bekliyor? Şu sıralar 223 dolar seviyesinde işlem gören BCH, yakın vadede yeniden 300 dolar direncini kırabilecek mi?


Bitcoin Cash fiyatını yükseltecek bir volatilite başlar mı?

Bitcoin Cash, 2019’da oldukça etkileyici ve volatil bir performans sergiledi. Yıla, 150 dolardan başlayan kripto, 110 dolar seviyelerine kadar geri çekilse de Mayıs ayında başlayan yükseliş trendinin etksiyle, kısa sürede 520 dolara kadar yükseldi. Ardından diğer tokenler gibi BCH de aşağı yönlü bir düzeltmeye kapıldı.

23 Eylül’e kadar yaklaşık olarak 300 dolar bandında yatay hareketler sergileyen kripto para, Bakkt lansmanından kaynaklanan hayal kırıklığıyla, sadece bir günde neredeyse %20’den fazla değer kaybetti.

Şu anda piyasa kapitilizasyonuna göre en büyük beşinci kripto para birimi olan Bitcoin Cash, son 24 saatte %2 arttı. Messari tarafından sağlanan verilere göre, kripto piyasasında iniş çıkışlar devam ediyor. Bugün piyasa değeri bakımından ilk 20’de yer alan kripto para birimleri genel olarak yeşil görünüyor. Peki Bitcoin Cash fiyatını ne bekliyor?

koinmedya_brave

Kripto para piyasasında son durum

Yazımızı yayına hazırlarken, Bitcoin yalnızca %0,14’lik küçük bir artış’la 8,189 dolar seviyesinde işlem görüyor. Ethereum ise şu anda %1,67 oranında yükselerek, 177 dolar civarında el değiştiriyor ve 24 saat önceki fiyatından ETH başına 5 dolarlık bir artış kaydediyor. Bu arada XRP, %2,16 oranında değer kazanarak 25 centten işlem görüyor.

Bitcoin’den hard forkla ayrılan Bitcoin Cash (BCH)’e gelince, son 24 saat içinde %2’nin üzerinde bir artış kaydetti. Şu sıralar 223 dolar civarında işlem gören BCH, dün bir ara 225,71 dolara kadar yükseldi.

BCH sahipleri için iyi bir haber olsa da bu eğilim, Bitcoin Cash fiyatını daha fazla yükseltemedi. Aslında yaklaşık 2 hafta yaşanan çöküş esnasında para birimi çok fazla değer kaybetti. O sırada, Bitcoin Cash, 300 doların hemen üzerinde yer alıyordu.

Bu arada, FXStreet’e göre teknik göstergeler, Bitcoin Cash’in, düşüş eğilimine karşı daha savunmasız kaldığını gösteriyor. Kripto, şu an düşüş trendinin hakim olduğu bir flama formasyonu içinde ilerliyor. Ancak flama şablonları, bazen kısa vadeli sonuçları gösterebilir, bu da günlük yatırımcılar için iyi bir haber olabilir.

koinmedya_brave

Bununla birlikte BCH, 250$’ın üzerinde destek bulmakta zorlanıyor. BCH fiyatını bu seviyenin üzerine taşıyacak bir hareket bekliyor olabilirsiniz fakat geçen hafta boyunca kaybettiği zararları geri kazanması biraz zaman alabilir.

Fiyat, 220$ seviyesini test edebilir. Daha fazla kayıp, fiyatı yakın vadede 205$ destek alanına çekebilir. Artış durumunda ise Bitcoin Cash fiyatını, 235$ seviyesine yakın ana direnç bekliyor olacak.

Bitcoin Cash hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

 

Etiketler: