BTC : 64455 ₺ ETH : 1600 ₺ XRP : 1.381 ₺ LTC : 317.2 ₺ USDT : 6.793 ₺ XLM : 0.481 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Bitcoin çakılırken ayakta kalmayı başaran coinler hangileri?

Bitcoin çakılırken ayakta kalmayı başaran coinler hangileri?

Bitcoin çakılırken ayakta kalmayı başaran coinler hangileri?
0
huobi_koinmedya

Bitcoin çakılırken ayakta kalmayı başaran coinler hangileri? BTC’nin 9.000 doların altına kırmasıyla başlayan FUD etkisi, yatırımcıları hangi koinlere yönlendiriyor?


Bitcoin çakılırken ayakta kalmayı başaran coinler neler?

 

Kripto para piyasaları son 24 saate adeta savaş alanına döndü. Bitcoin 10.000 dolar reddetmesi, piyasalardan 40 milyar dolar buharlaşmasına sebebiyet verdi. Bu da BTC dahil pek çok altcoinde çift haneli düşüşlere neden oldu.

İlgili haber: BitMex kasası doymuyor – 190 milyon dolarlık Bitcoin liquid oldu

koinmedya_brave

bitcoin çakılırkenKripto para piyasalarında yaşanan bu yoğun satış baskısı, yatırımcıları güvenli liman arayışına sevk etti. Sermayelerini kaybetmek istemeyen yatırımcıların bazıları USDT gibi dolar bazlı stabil koinlere yönelirken bazıları da 2020 yılının seçkin altcoinlerine yöneldi.

Chainlink ve Tezos ikilisi yine iş başında

2020 yılında göstermiş oldukları performansla yatırımcılarına dudak uçuklatan karlılık oranı bırakan Tezos ve Chainlink ikilisi, ayı istilasının yaşandığı bugünlerde de kripto para severlerin imdadına yetişti.

Piyasaların kan gölüne döndüğü bugünde hatırı sayılır bir iyileşme gösteren Tezos ve Chainlink, nereye yatırım yapacağını şaşıran yatırımcılar için adeta deniz feneri vazifesi gördü.

bitcoin çakılırkenXTZ ve LINK’te yaşanan bu direniş hareketi, bazı analistlerde bir takım çağrışımlara neden oldu. Yaptığı isabetli tahminlerle hatırı sayılır bir takipçi kitlesine sahip olan Crypto Michaël, 2016 – 2017 boğasında da bu tip geri çekilme hareketlerinin yaşandığını belirtirken, BTC ve ETH çok zayıf görünmediğinin ve XTZ ve LINK ikilisinin kriptonun gücünü ortaya koyduğunun altını çizdii

koinmedya_brave

”LINK ve XTZ sektöre örnek birer duruş sergiliyorlar. 2016 / 2017 boyunca da bu tip geri çekilmeler yaşandı, ardından da güçlü bir sıçrama geldi.

ETH ve BTC’de çok zayıf görülmüyor. Kripto para piyasalarında yaşanan boğa koşularında sıkça dibe dalış hareketlerine şahit oluyoruz, bu da onlardan biri olabilir.”

Değerlendirme

Sonuç olarak bakıldığında yaşanan bu düşüş dalgası Crypto Michaël’ın da dediği gibi bir alım fırsatı oluşturuyor olabilir. Çünkü çoğu analizciye göre 3 gün öncesine kadar herkesin içinde olduğunu düşündüğümüz boğa koşusunun bitmesi için 6.500 dolarlık desteğin kırılması gerekiyor. Ama yine de dünyanın en volatil borsası olan kripto para piyasalarında volta attığımızı unutmamakta fayda var.

Kripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin. Sağlıcakla kalın.

Etiketler: