BTC : 19.1 ₺ ETH : 80637 ₺ XRP : 68.1 ₺ LTC : 0.00649 ₺ USDT : 43.93 ₺ XLM : 522.7 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Tarih tekerrür ederse Bitcoin büyük bir yükseliş görecek!

Tarih tekerrür ederse Bitcoin büyük bir yükseliş görecek!

Tarih tekerrür ederse Bitcoin büyük bir yükseliş görecek!
0

Tarih tekerrür ederse Bitcoin büyük bir yükseliş görecek! Fraktal analiz grafiklerine oldukça sadık kalan Bitcoin için, metrik veri sağlayıcısı Glassnode çarpıcı bir grafik yayımladı!


Tarih tekerrür ederse Bitcoin büyük bir yükseliş rallisi yakalayacak!

 

12 Mart’ta tarihinin en büyük düşüşünü yaşayan Bitcoin, son 30 günde istikrarlı bir yükseliş trendi yakaladı. Kimisi bu yükselişi yeni bir ayı tuzağı olarak nitelerken, bazıları da bunun Bitcoin’in doğası gereği olduğunu savundu. Bu görüşü savunlar Bitcoin’in 2008 krizi sonrası piyasaya çıktığını ve 2020 krizinden de her zamankinden daha güçlü bir şekilde ayrılacağı görüşünü ortaya attı.

Bitcoin fiyat hareketleri ile ilgili spekülatif değerlendirmeleri bir kenara bırakarak elimizdeki tek reel gerçeğe odaklanacak olursak, Bitcoin’in 3.800 dolara kadar indikten sonra bir ay içinde neredeyse %100 değer kazanarak 7.000 dolar bandına kadar çıktığını görüyoruz. Ki böyle bir performansın içinde bulunduğumuz Corona krizi düşünüldüğünde oldukça sansasyonel olduğu söylenebilir.

koinmedya_brave

Her ne kadar BTC son bir ayda etkileyici bir performans sergilese de, bunun daha başlangıç olduğunu düşünenlerde var! Kripto paralar için metrik veri sağlayıcısı olan Glassnode paylaştığı grafikte, Bitcoin’in son bir ayda V şekilli iki toparlanmaya imza attığını ve bunun da Nisan 2019 Bitcoin grafiğiyle güzel bir fraktal oluşturduğunu ileri sürdü.

Bitcoin büyük bir yükseliş

”Bitcoin 7K bölgesine geçtiğinde iyimserlik bölgesine yaklaşıyor.

Nisan 2019’da da benzer bir model gördük. Bu bölgeye yapılan bir kırılma genellikle yatırımcı güveninin arttığını gösterir ve daha fazla fiyat artışına ön ayak olabilir.”

Geçtiğimiz yılın nisan aylarında görülen çift V modelinin ardından Bitcoin’in 14.000 dolara uzanana dev bir ralliye çıktığını görmüştük. BTC’nin sıklıkla fraktal grafiklerine riayet eden bir emtia olduğu düşünüldüğünde, önümüzdeki süreçte Bitcoin’de 2019 Haziran ayı benzeri bir fiyat hareketi beklemek çokta ütopik olmayacaktır. Tarih tekerrür ederse Bitcoin büyük bir yükseliş görebilir.

Bitcoin büyük bir yükselişBununla birlikte Bitcoin’in şu an ticaret yaptığı küresel zemin 2019’da görülenden oldukça farklı. Covid 19’un oluşturduğu ekonomik kriz ortamı, küresel finans mekanizmalarını tehdit etmeyi sürdürüyor. Bu da Bitcoin’in potansiyelini engelleyebilecek önemli bir faktör olarak karşımıza çıkıyor.

İlgili haber: Corona sonrası ekonomilerin kurtarıcısı Bitcoin olabilir mi?

Bitcoin büyük bir yükseliş Kripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin. Mümkün mertebe evde kalın, sağlıklı kalın!

Etiketler: