BTC : 65360 ₺ ETH : 1623 ₺ XRP : 1.375 ₺ LTC : 317.1 ₺ USDT : 6.8 ₺ XLM : 0.5329 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin BTC boşlukları dolduruyor – Bir sonraki Bitcoin fiyat boşluğu kaç dolarda?

BTC boşlukları dolduruyor – Bir sonraki Bitcoin fiyat boşluğu kaç dolarda?

BTC boşlukları dolduruyor – Bir sonraki Bitcoin fiyat boşluğu kaç dolarda?
0
huobi_koinmedya

Bitcoin fiyat boşluğu (gap) kaç dolarda? CME BTC vadeli işlemleri geçtiğimiz hafta kapandıktan sonra grafiklerde bir boşluk oluştu. Bu boşlukların kripto paranın fiyatı için ne anlama geldiğine bakalım.


Bir sonraki Bitcoin fiyat boşluğu kaç dolarda?

Bitcoin (BTC) fiyatının 25 Ekim’de başlayan yüzde 42’lik muazzam yükselişinden sonra öyle görünüyor ki kripto para şimdilik yeni bir aralığa yerleşiyor.

7,500 dolar civarında dolandığı zaman ile kıyaslandığında, şu an 9,460 dolar civarında olan Bitcoin’in geleceği daha parlak görünüyor. Özellikle de bu seviyeyi koruyarak yükseliş baskısı yaptığı sürece.

İlgili – Bitcoin haftalık fiyat tahmini – Bu gerçek boğa koşusu muydu?

koinmedya_brave

Bu arada CME BTC vadelileri grafiğinde ise yeni bir gap (boşluk) oluştu. Bu da muhtemel bir düşüş olarak da yorumlanabilir.

CME Bitcoin vadeli işlemlerini Aralık 2017’de başlatmıştı. Piyasadaki diğer Bitcoin işlem ürünlerinden farklı olarak, CME BTC işlemlerini sadece hafta için günlerde düzenliyor. Wall Street’in geleneksel piyasaları gibi pazartesi açılıyor ve Cuma günü de kapanıyor.

Eğer Bitcoin, CME piyasası kapandıktan sonra büyük bir fiyat hareketi yaparsa, o zaman da grafiklerdeki mumlar arasında “gap” (boşluk) oluşur. Bitcoin ise genellikle geri giderek bu boşluğu doldurması ile biliniyor.

Türk kripto araştırmacısı Rookie de bu konuya dikkat çekerek şöyle yazmıştı: “Son düşüşle nerdeyse bütün garler kapandı. BTC’de kapanmayan 2 Gap kaldı. Biri de az önce oluşan.”

koinmedya_brave

BTC USD günlük CME grafiği

Bitcoin fiyat boşluğu (gap) kaç dolarda? CME BTC vadeli işlemleri geçtiğimiz hafta kapandıktan sonra grafiklerde bir boşluk oluştu. Bu boşlukların kripto paranın fiyatı için ne anlama geldiğine bakalım.

Yukarıdaki CME vadelileri grafiklerinden de görüldüğü gibi, Bitcoin’de 25 Ekim mumunun gövdesindeki 8,730 dolar ile 9,345 dolar ve 8,904 dolar arasında çok büyük bir gap var. Bu seviye ayrıca önceki aralığın direnci ile aynı seviyede ve seviyelerin tutunmasına bağlı olarak da destek görevi görebilir.

İlginç olan bir durum daha var. Bitcoin’in CME grafikleri ile diğer grafiklerdeki 200 günlük ve 50 günlük hareketli ortalamalar (MA) farklılık gösteriyor. 200 günlük MA, çizginin altında ya da üstünden olmasına bağlı olarak ayı ya da boğa trendine işaret ediyor. CME’nin açılış ve kapanış günleri dikkate alındığında ise bu ölçümler farklı oluyor.

Bitcoin’in kripto borsaları bazlı grafikler, BTC’nin 200 MA’nın altında uzun bir süre geçirdiğini gösteriyor. Diğer taraftan ise CME grafiği, kripto paranın 200 günlük MA desteğini koruduğuna işaret ediyor.

Bitcoin’in 26 Ekim’deki mumunun fitili 10,550 dolara kadar uzanıyor. Bu da kripto paranın hedef gösterdiği bir sonraki kâr bölgesi olabilir.

Öte yandan ise Rookie’nin paylaştığı grafikte iki gap görünüyor. Birincisi en son oluşan bir gap. Diğeri ise daha önce oluşan ve 11,675 dolar ve 11,855 dolar arasındaki gap.

Kaynak

Etiketler: