BTC : 82534 ₺ ETH : 2808 ₺ XRP : 2.134 ₺ LTC : 412.7 ₺ USDT : 7.077 ₺ XLM : 0.7591 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin boğaları 8000 dolar direncini yeniden test ediyor

Bitcoin boğaları 8000 dolar direncini yeniden test ediyor

Bitcoin boğaları 8000 dolar direncini yeniden test ediyor
0
huobi_koinmedya

Bitcoin boğaları 8000 dolar direncini yeniden test etti. Yazı yayına hazırlandığı sıralarda BTC 7977 dolardan işlem görüyordu. Ancak haftalık grafikteki akşam yıldızı formasyonu kafaları karıştırıyor.


Bitcoin Boğaları 8000 Dolar Direncini Test Ediyor

Bitcoin zorlu bir haftayı geride bıraktı. Bitcoin haftalık grafiği teknik analiz dilinde “akşam yıldızı” denilen üçlü mum formasyonu oluşturdu.

Akşam yıldızı formasyonu olarak bilinen 3lü mum kombinasyonu bir adet yeşil mum, devamında doji mumu dediğimiz oluşum (gövdesi kısa, fitilleri uzun mum) ve sonrasında düşüşü temsil eden büyük kırmızı mumdan oluşur.

koinmedya_brave

Bitcoin boğaları 8000 dolar direncini Bitcoin boğaları 8000 dolar direncini yeniden test ediyor

Yukarıdaki görsel Bank of India fiyat hareketini gösteriyor. Akşam yıldızı oluştuktan sonra düşüşün devam ettiğine dikkat edin. Çünkü akşam yıldızı genelde trend dönüşüm bölgelerinde ortaya çıkar. Yani yükseliş trendinin sona erip, düşüş trendinin başladığını simgeler. Aşağıdaki grafik ise BTCUSD haftalık grafiği:

Bitcoin boğaları 8000 dolar direncini Bitcoin boğaları 8000 dolar direncini yeniden test ediyor

Grafik 4 adet haftalık yeşil mum kapatma sonrası oluşan doji mumu ve sonrasındaki düşüşü gösteriyor. İdeal bir akşam yıldızı formasyonu ile karşı karşıyayız. Bitcoin geçtiğimiz haftayı 7632 dolar seviyesinden kapatmıştı. Eğer bu hafta da kapanış kırmızı mum ile sonuçlanırsa yani 7632 doların altındaki bir değer ile haftaya veda edersek düşüş trendi onaylanmış olur.

koinmedya_brave

Buna mukabil Bitcoin boğaları bugün arka arkaya iki adet kırmızı haftalık mum oluşmaması için harekete geçmeye karar verdi. Gün içinde satıcıların fiyatı 7512 dolara kadar düşürmelerine karşılık ani bir atakla fiyatı 8095 dolara kadar yükselttiler.

Bu aşamada dikkat etmemiz gereken nokta günlük mum kapanışının hangi değerde olacağı. Yönü belirleme açısından kritik öneme haiz günlük mum kapanışı Türkiye saati ile her gece 03:00’de yaşanıyor. Günlük mum kapanışının 7950 dolar üzerinde gerçekleşmesi boğaların yeniden momentum kazanmaları manasına gelecektir.

Bitcoin hakkında daha fazlası için Tıklayın

Etiketler: