BTC : 84269 ₺ ETH : 2848 ₺ XRP : 2.052 ₺ LTC : 397.3 ₺ USDT : 7.273 ₺ XLM : 0.7336 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin boğa tuzağına dikkat!

Bitcoin boğa tuzağına dikkat!

Bitcoin boğa tuzağına dikkat!
0
huobi_koinmedya

Popüler bir kripto para analisti, yatırımcıları Bitcoin boğa tuzağına karşı uyarıyor. Ve son bir haftadadır yaşanan müthiş yükselişin, keskin bir hareketle sona erecek büyük bir “boğa tuzağı” olabileceğini gösteren işaretlere dikkat çekiyor.


Son yükseliş, Bitcoin boğa tuzağı olabilir mi?

Şu anda 11.000 dolar civarında konsolide olan Bitcoin, son birkaç gündür güçlendiğine dair işaretler veriyor. Ayılar dün, piyasada satış baskısı oluşturmaya çalışsa da 10.500$’lık önceki direnç, şimdi güçlü bir destek seviyesine dönüşmüş durumda.

Analistler genel olarak, kripto para biriminin daha yüksek seviyeleri görmeye hazırlandığını belirtiyor. Ancak, popüler bir trader, yatırımcıları Bitcoin boğa tuzağına karşı uyarıyor.

Son yükselişin, aşağı doğru keskin bir hareketle sona eren büyük bir “ Bitcoin boğa tuzağı” olabileceğini gösteren birkaç sinyal olduğunu kaydediyor.

koinmedya_brave


Bitcoin yükselişe devam edecek mi?

Bitcoin ile birlikte neredeyse tüm kripto para piyasası, son birkaç gündür yoğun bir yükseliş trendi gösteriyor. Bu ralli, BTC‘nin birkaç hafta boyunca 9,100 ila 9,300 dolar arasında işlem gördüğü son derece sıkı bir konsolidasyon aşamasından hemen sonra gerçekleşti.

Ardından Bitcoin, 11.000 doların üzerinde güçlü bir tutunma noktası edindi. Dolayısıyla parite, yakın vadede daha büyük bir yükselişe hazır olabilir. 

Buna rağmen popüler bir trader, şu anki piyasa yapısının, şimdiye kadar gördüğü en büyük Bitcoin boğa tuzağından biri olabileceğini ileri sürdü.

koinmedya_brave

Eğer gerçekten öyleyse; bu, kripto para biriminin kısa vadede büyük bir düşüş görecek şekilde pozisyon aldığını gösterebilir.

Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, Bitcoin %1’lik bir düşüşle 9.980 dolardan işlem görüyor. 11.400$’dan reddedildiğinden beri bu bölgede konsolide oluyor.

Dün, ayılar harekete geçti ve keskin bir satış baskısı katalize etmeye çalıştı. Nihayetinde yoğun bir alım baskısı ile karşılaşmadan önce, BTC’yi 10.500$’a kadar düşürmeyi başardılar.

10.500 doların, uzun vadeli bir dirençten güçlü bir destek seviyesine dönüşmesi, BTC’nin orta vadeli görünümü için inanılmaz derecede olumlu bir işaret.

Ancak marjin işlem platformlarında fonlama oranlarının hızla yükselmesi, mevcut görünümün kritik olduğuna işaret edebilir.

Geçmişte boğa piyasalarında görüldüğü gibi, fonlama oranı uzun bir süre yüksek kalabilir. Ancak long pozisyonları korumak yüksek maliyet gerektirdiği için, böyle bir konsolidasyon aşamasında olmak Bitcoin için iyi değil.

Bitcoin büyük bir boğa tuzağı kuruyor olabilir!

Son bir haftadır kripto piyasasında genel olarak olumlu bir hava var. Ancak yine de bazı analistler, yatırımcıların dikkatini olası bir tehlikeye çekmeye çalışıyor. Son yükseliş, bir sonraki büyük çöküş öncesi Bitcoin boğa tuzağı ve bir likidite toplama girişimi olabilir.

Twitter’da Salasa Tekila olarak tanınan analist, kısa bir süre önce Bitcoin’i 11.000 dolara taşıyan rallinin, büyük bir boğa tuzağı olabileceğini öne sürdü.

Bitcoin boğa tuzağına dikkat!

Müthiş bir ivmenin ardından, kriptoyu çok yıllı bir likidite havuzuna taşıyan bu patlamanın, bir sonraki adım için korkunç bir işaret gibi göründüğünü açıkladı.

Bununla birlikte analiste göre, Bitcoin’in buradan daha yükseğe çıkıp çıkamayacağı, orta vadeli eğilimi belirleyecek.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

 

 

 

Etiketler: