BTC : 83318 ₺ ETH : 2905 ₺ XRP : 1.902 ₺ LTC : 366.8 ₺ USDT : 7.604 ₺ XLM : 0.595 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin BCH ekosisteminde yaşananları 13 Mayıs’tan sonra tekrarlayabilir mi?

Bitcoin BCH ekosisteminde yaşananları 13 Mayıs’tan sonra tekrarlayabilir mi?

Bitcoin BCH ekosisteminde yaşananları 13 Mayıs’tan sonra tekrarlayabilir mi?
0

Bitcoin Cash’deki (BCH) ödül yarılamasının benzeri, 1 ay sonra Bitcoin network’unda da yaşanacak. Bitcoin BCH ekosistemindeki gelişmelerin benzerini 13 Mayıs’tan sonra yaşayabilir mi?


Bitcoin BCH ekosisteminde yaşananları tekrarlayabilir mi?

8 Mayıs tarihinde 5’inci büyük kripto para olan Bitcoin Cash’in ağında ödül yarılaması gerçekleşti ve BCH ödülleri 12.5’ten 6.25’e geriledi. 13 Mayıs 2020’de Bitcoin ağında da ödül yarılaması gerçekleşecek ve Bitcoin madencilerinin kazdıkları blok başına kazanacakları ödül sayısı, 6.25 BTC’ye düşecek. Bitcoin de BCH’nın yaşadıklarını 13 Mayıs’ta tecrübe edebilir.

Öncelikle halving’e giderken Bitcoin Cash fiyatlarındaki değişime bakıyoruz: 8 Nisan’a kadar BCH fiyatları, yükselen bir trendte hareket etti. Fiyatlar, 8 Nisan’da yani halving gününde de artış gösterdi ancak 8 Nisan’dan sonra düşüşe geçti.

Bitcoin BCH ekosisteminde Lütfen Bkz: Halving’ten sonra Roger Ver bile Bitcoin Cash madenciliğini terk etti

koinmedya_brave

Bitcoin Cash madencileri ödül yarılamasından pek de memnun kalmadılar ve Bitcoin Cash ekosistemini terk etmeye başladılar. BCH kazan önemli havuzlardan BTC.com, Bitcoin Cash’i kazmayı şimdilik bıraktı.  Bunun üzerinde Bitcoin Cash hash oranları ciddi biçimde düşemeye başladı ve 51 atağı tehlikesi baş gösterdi.

Bitcoin Cash madenciliğiniLütfen Bkz: Bitcoin Cash hash gücü çakıldı: % 51 saldırısı kapıda mı?

Bitcoin Cash üzerinden çıkarılan türev ürünlerin işlem hacmi halvig tarihine kadar artış trendi gösteriyordu. Halving’den sonra future işlemler gibi türev ürünlerin işlem hacmi, düşüş trendine geçti.bitcoin bch ekosisteminde Bitcoin BCH ekosisteminde yaşananları 13 Mayıs’tan sonra tekrarlayabilir mi?

 

Bitcoin Cash halving’inin yaşandığı gün BCH blockchain’deki işlem sayısı, diğer günlere kıyaslandığında rekor kırdı. Ancak halving sonrası BCH işlem sayısında ciddi düşüşler dikkat çekiyor. Halving günü BCH işlem trafiğinde dikkat çeken diğer husus, işlemlerin genellikle Uzak Doğu Asya kökenli olması.

bitcoin bch ekosisteminde Bitcoin BCH ekosisteminde yaşananları 13 Mayıs’tan sonra tekrarlayabilir mi?Kaynak