BTC : 85000 ₺ ETH : 2837 ₺ XRP : 2.14 ₺ LTC : 417 ₺ USDT : 7.284 ₺ XLM : 0.757 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin baş ve omuzlar formasyonu ne anlatıyor?

Bitcoin baş ve omuzlar formasyonu ne anlatıyor?

Bitcoin baş ve omuzlar formasyonu ne anlatıyor?
0
huobi_koinmedya

Grafikteki Bitcoin baş ve omuzlar formasyonu ne anlatıyor? BTC kısa süre önce büyük bir düşüş yaşadı. Bundan sonra ne beklenmeli?


Bitcoin baş ve omuzlar formasyonu ne anlatıyor?

Bitcoin, 4 saatlik grafikte baş ve omuzlar formasyonu oluşturarak yükselişin tersine döndüğünün işaretini verdi. BTC fiyatı zaten grafikteki formasyonun boyun seviyesinin altına dalış yaptı. Sonuçta aynı ölçüde bir satış yaşandı ki devamının da geleceğinin bir işareti.

Buna rağmen 100 SMA hala 200 SMA’nın altında. Bu da geri çekilmeden ziyade en yakın dirence doğru yükselişin daha ihtimal dahilinde olduğunun belirtisi. Bitcoin 200 SMA dinamik dönüm noktasındaki desteği test ediyor. Bu da bir sıçrama ile fiyatı yeniden en yakındaki dirence doğru götürebilir. Söz konusu seviyenin altına hareket ise yeni bir satış dalgasını tetikleyebilir. Bu sefer yaklaşık 900 dolar yüksekliğinde bir düşüş yaşanabilir.

RSI indikatörü aşağıya yöneldi. Satıcılar da şu an kontrolde görünüyor ve fiyat da buna uygun hareket ediyor. Bu gösterge neredeyse aşırı satış durumuna ulaştı ve bundan dolayı satıcılar yakında mola vermek zorunda kalacak. Skolastik de aşırı alım bölgesinden aşağıya yöneldi ve satış momentumunun işaretlerini sergiliyor. Bu göstergede daha fazla aşağıya inmeye yeterince yer var. Ancak o zaman satıcılar bitkin düşer.

koinmedya_brave

İlgil – Bitcoin çöktü: BTC 1 saat içinde 800 dolar geriledi

Grafikteki Bitcoin baş ve omuzlar formasyonu ne anlatıyor? BTC kısa süre önce büyük bir düşüş yaşadı. Bundan sonra ne beklenmeli?Bitcoin baş ve omuzlar formasyonu BTC/USD 4 saat grafiği – Trading View

Bu arada finansal piyasalarda risk durumu iyileşmeye başladığı için de Bitcoin de pırıltısını kaybediyor. Çin’de corona virüs ile savaş ve ilgili önlemler de azalma görünüyor. Ayrıca global bir resesyon korkusu da azalmaya başladı. Aynı zamanda, etkilenen diğer ülkelerden gevşeme sözü de yatırımcılara risklerin azaltılabileceği konusunda umut veriyor.

Bunlara rağmen Bitcoin için önünde yaklaşan bir halving var. Mayıs’da lider kripto para blok ödülü yarılaması yaşayacak ki bu da potansiyel olarak fiyatı ikiye katlama etkisine sahip olabilir. Yine de bu olay uzun bir süredir fiyatlanmış olabilir. Sonuçta gerçek etkisi daha sınırlı görülebilir. Ya da etkisinin görülmesi biraz daha uzun sürebilir.

koinmedya_brave

Kaynak

Etiketler: