BTC : 83170 ₺ ETH : 2854 ₺ XRP : 1.884 ₺ LTC : 358.5 ₺ USDT : 7.648 ₺ XLM : 0.5831 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin aylık görünümü – Dip seviye artık kaydedildi mi?

Bitcoin aylık görünümü – Dip seviye artık kaydedildi mi?

Bitcoin aylık görünümü – Dip seviye artık kaydedildi mi?
0

Bitcoin aylık görünümü BTC’nin 6,500 dolar ile aylık dip seviyesinden yüzde 20’lik güzel bir toparlanma yaşadığını gösteriyor. Yine de ayın tamamını gösteren grafik karşılık işaretler veriyor.


Bitcoin aylık görünümü – Bir sonraki dirence doğru

Bir haftayı daha geride bırakırken, Bitcoin tırmanmaya devam ediyor. BTC’deki bu hareketler ise analistlerin 6,500 dolar dump ile dip seviyenin görülüp görülmediğini sorgulamasına yok açtı. Eğer dip görülmüşse o zaman sonunda trend değişimi başladı demek olabilir.

Herhangi bir trend değişiminden söz etmek ve bunun doğrulanması için daha çok veriye ihtiyaç var. BTC dün yeni bir kazanç dalgası yaşadı ki fiyat birkaç saat içinde 7,850 doların üzerini gördü. Beş günlük grafiğe bakarsak çok boğa bir görüntü ortaya koyacak.

Bitcoin aylık görünümü BTC’nin 6,500 dolar ile aylık dip seviyesinden yüzde 20’lik güzel bir toparlanma yaşadığını gösteriyor. Yine de ayın tamamını gösteren grafik karşılık işaretler veriyor.

koinmedya_brave

Daha uzaktan, bir ayın tamamına bakarsak ise bize çok farklı bir hikâye anlatacak. Bitcoin Kasım’da yüzde 30 dump yaşarken, aylık dip seviyesi ise 6,000 dolar bölgesinin ortalarında. Bundan sonra ise pazartesinden başlayarak iyileşmeye görüyor ki neredeyse yüzde 20 değer kazandı. Yine de daha yapması gereken çok şey var.

İlgili – Bitcoin fiyatı 8000 dolar ile 7000 dolar yol ayrımında

BTC için bir sonraki direnç bölgesi ise 8,200 dolar civarında. Bunun ötesinde ise teknik indikatörlerin bir boğa dönüşümü göstermesi için fiyatın 9,000 doların üzerine çıkması gerekiyor.

Analistler ise Bitcoin’in birkaç gün içinde yüzde 50 dump yaptığı 2018’den farklı olarak bu sefer bir kapitülasyon olmadığını, sadece beş ay boyunca sürekli yaşanan bir satış dönemi görüldüğünü kaydediyor.

Crypto Capital Venture bu konuda tweetinde şöyle diyor: “Bitcoin Haziran’dan bu yana yüzde 50 düştü. Ancak yine de hiçbir tür kapitülasyon olmadı (geçen yıl Kasım/Aralık’ta gördüğümüz tarz).”

Yeni bir dump mümkün mü?

Mevcut seviyeden yüzde 40 düşüş bile Bitcoin’i 4,600 dolar bölgesine getirir ki burası 2018 yılının dip seviyesinden bile hala yüksek. Böyle bir şey olursa toplam düzeltme miktarını yüzde 67’ye getirir ki sektörde çok büyük bir endişeye yol açar.

İlgili – Bitcoin Cash 1000 kat yükselebilir – Roger Ver nasıl olacağını açıklıyor

Yine de bu miktarda düzeltme geçen senenin yüzde 84 BTC dumpı kadar ağır olmaz. Çünkü kripto kışı güçlü bir HODL duygusu aşıladı. Bundan dolayı da kripto para o dönemin dip seviyelerini tekrar etmez. Ayrıca son yaşanan ayı koşusunun dip seviyesi de artık pekala kaydedilmiş olabilir.

Kaynak

Etiketler: