BTC : 84511 ₺ ETH : 2815 ₺ XRP : 2.189 ₺ LTC : 427.1 ₺ USDT : 7.269 ₺ XLM : 0.7697 ₺
  1. Anasayfa
  2. Teknik AnalizBitcoin Teknik Analiz
  3. Bitcoin ayıları geri döndü-fiyat 6000 dolara düşer mi?

Bitcoin ayıları geri döndü-fiyat 6000 dolara düşer mi?

Bitcoin ayıları geri döndü-fiyat 6000 dolara düşer mi?
0
huobi_koinmedya

Geçen haftayı olumlu işaretlerle kapatan lider kripto parada umutlar tekrar azalmaya başladı  Bitcoin ayıları geri döndü. Acaba fiyat 6000 doları görüp alım fırsatı oluşturur mu?


Umutlar solunca Bitcoin ayıları geri döndü

Haftanın ikinci gününde BTC 7000 dolar üzerindeki konsolidasyonunu sürdürüyor ama bu nereye kadar sürecek? Lider kripto paranın bu seviyelerde çok beklediğini düşünenler çoğunlukta. Bu yüzden daha büyük hareketler olması beklentisi arttı. Dün geç saatlerde 7,150 dolara kadar dump geldi. Saatlik grafikte Bitcoin 200 saatlik hareketli ortalama desteğinin üzerinde duruyor.

bitcoin

Bu civarlarda death cross görülmesi durumunda kayıplar artabilir. Günlük grafiğe daha derinden baktığımızda 6,800 dolar desteğine kadar aşağı trend devam ediyor. Yatırımcı ve analist Josh Rager  mini anket düzenleyerek düşüş mü yoksa yükseliş mi beklendiğini takipçilerine sordu. Oy verenlerin %57’si Bitcoin 8,000 doları görmeden önce 6,500 doları görecek şeklinde düşünüyor.

koinmedya_brave

https://twitter.com/Josh_Rager/status/1201626953624834048

Piyasayı ölçen önemli bir gösterge de fear and greed. Şu sıralar fear yani korku seviyesi 28 civarında. Düşüş sırasında herkesi bir korku sarıyor ve Bitcoin ayıları geri döndü deyip küçük yatırımcılar çil yavrusu gibi dağılıyor. Belki de balinaların istediği tam da budur. Küçük yatırımcıyı bezdirip yükseliş hareketini başlatmak. İnsanların kamp yaptığı bir yeri ayıların bastığını düşünün. Herkes kaçtıktan sonra ganimeti ayılar kapar. Ama orda duran cesur insanlar mükafatını fazlasıyla alır. Kısacası bu durumu alım fırsatı olarak değerlendirmek ve elindeki Bitcoin’i çıkarmamak daha mantıklı bir görüş olsa gerek.

BKNZ:Bitcoin fiyatındaki hareketsizlik neye işaret ediyor?

Makro ekonomist Riggs Twitter’da çok fazla ayı beklentisi olduğunu söyledi. Bitcoin ayıları geri döndü söylentisinin ne kadar komik olduğunu belirtti:

koinmedya_brave

‘Şu an piyasada en önemli 3 alım fırsatından biri varken Twitter’ın önemli insanlarının Bitcoin düşüş  söylentilerini sürekli dile getirilmesi gerçekten komik. Hepsi birer kuru gürültü.’

Gerçekten de günlük işlem yapan yatırımcılar sosyal medya üzerinden yoğun bir baskı oluşturarak yatırımcıları yanlış yönlendiriyorlar.Çünkü kısa vadeli beklentilerini gerçekleştirip yollarına devam etmek istiyorlar. Burada biz küçük yatırımcılara düşen uzun vadeli yatırım yapmak ve kısa süreli olumsuz haberlerden etkilenmemek olacaktır.

Diğer Bitcoin haberleri için tıklayınız

Kaynak

Etiketler:
Total
0