BTC : 63051 ₺ ETH : 1607 ₺ XRP : 1.33 ₺ LTC : 288.5 ₺ USDT : 6.899 ₺ XLM : 0.6701 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin ayı sezonu söylentileri karşısında 10 bini test etti

Bitcoin ayı sezonu söylentileri karşısında 10 bini test etti

Bitcoin ayı sezonu söylentileri karşısında 10 bini test etti
0
huobi_koinmedya

Bitcoin 7 bin dolar bandına gerilediğinde piyasada ay sezonu söylentileri başladı. Bitcoin tüm söylentilere rağmen 10 bin doları test etti.


Bitcoin tüm söylentilere rağmen iyi bir konjonktür yakaladı

Bitcoin fiyatlarında Ekim ayının 25, 26 ve 27’inci günlerinde üst üste yaşanan fiyat artışları sayesinde fiyatlar 7.500 doların altından 10 bin doların üstüne çıktı. Bitcoin fiyatlarındaki bu artışta Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in blockchain teknolojisi hakkındaki açıklamaları etkili oldu. Blockchain teknolojisi Bitcoin ve kripto paraların ardındaki teknoloji olarak biliniyor.

Bitcoin söylentileri Bitcoin ayı sezonu söylentileri karşısında 10 bini test etti

Lütfen Bkz: Çin Başkanı Xi Jinping liderliğinde toplanan Siyasi Büronun gündemi blockchain

koinmedya_brave

Bitcoin fiyatlarında artışa etkili olan diğer faktörlerinden birisi de Hindistan ve Lübnan özelinde yaşanan bankacılık krizleri. Bu ülkelerde insanlar, banka hesaplarındaki paralarını çekemiyor. Doğal olarak insanların geleneksel bankacılık sistemlerine ve fiat paralara yönelik güvenleri sarsılıyor.

Lütfen Bkz: Hindistan ve Lübnan krizlerinin ardından Bitcoin boğa sezonu

Kripto para yatırımcısı ve analist Dan Hedl twitter adresinde küresel ekonomide yaşanan gelişmelerden dolayı Bitcoin’lerini satmayacağını ve tutacağını belirtiyor. Hedl:

“Bitcoin iyi bir konjonktür yakaladı. Merkez Bankaları para basıyor. Toplam küresel borcun ülkelerin milli gelirlerine oranı en yüksek seviyesine çıktı. Finansal sistemdeki yapısal risk henüz çözülmüş değil.”

Yukarıdaki tweet’inde Dan Hedl, küresel gelişmeleri kısa ve öz biçimde özetlemiş durumda. ABD merkez bankası FED, Ekim ayının son dününde 25 puan daha faiz indirdi. Dünya geneli hem gelişmiş hem de gelişmekte olan ülkeler faiz indirmeye devam ediyor. Bollaşan likidite, fiat paralarda enflasyonist baskılara yol açıyor. Bitcoin’in arzı ise merkezi bir otoriteden bağımsız biçimde artıyor ve 21 milyon adet ile sınırlı.

koinmedya_brave

Bitcoin ayı sezonu söylentileri karşısında 10 bini test etti. Dan Hedl’ın dediği gibi Bitcoin mükemmel bir konjonktür yakaladı.

Kaynak

Etiketler: