BTC : 84770 ₺ ETH : 2863 ₺ XRP : 2.162 ₺ LTC : 425 ₺ USDT : 7.23 ₺ XLM : 0.7677 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoinBitcoin Haberleri
  3. 2019 Bitcoin ayı piyasasını bilen analist: Haziran’ı bekleyin

2019 Bitcoin ayı piyasasını bilen analist: Haziran’ı bekleyin

2019 Bitcoin ayı piyasasını bilen analist: Haziran’ı bekleyin
0
huobi_koinmedya

Geçen yılki Bitcoin ayı sezonunu bilen analist; “Haziran’ı bekleyin” diyor. Yatırımcıları uyaran analist, benzer bir senaryonun gerçekleşmek üzere olduğunu iddia ediyor.


Bitcoin ayı sezonu mu başlıyor?

2019’daki Bitcoin ayı sezonunu doğru tahmin ettikten sonra, kripto topluluğu arasında popülerleşen Dave the Wave, BTC’nin önümüzdeki ay benzer bir düşüş trendinin başlayacağına işaret eden bir grafik yayınladı.

2019 yılının haziran ayında, Bitcoin 10000 doların üzerine yükseldiğinde, neredeyse tüm traderler ve analistler, kripto para biriminin yükselişe devam edeceğini iddia ediyordu. 

Ancak bu pozitif tahminlerin aksine, Twitter’da popüler bir kripto para birimi analisti olan Dave the Wave, kripto piyasasında bir geri dönüş olacağını iddia etti.

koinmedya_brave

Elliot Dalga analizini kullandığı tahmininde, Bitcoin’in yakın vadede düşüş eğilimi sergileyebileceğini ve 6700 dolara kadar düşebileceğini söylemişti. Tam da söylediği gibi, BTC büyük bir satış baskısına maruz kaldı ve 6000 dolar bandına çekildi.

Geçen yılki büyük Bitcoin düzeltmesi hakkında yatırımcıları uyaran analist, benzer bir senaryonun gerçekleşmek üzere olduğunu söylüyor.

Bitcoin, son yedi gün içinde 9,903 dolara ulaştıktan sonra 9,200 dolar civarında işlem görmeye başladı. Dave the Wave olarak bilinen teknik analist, 10.000 dolarlık dirençten reddedildikten sonra, BTC’nin 6.300$’a doğru bir düşüş eğilimi başlatmaya hazırlandığını düşünüyor.

bitcoin-ayi-piyasasi-bitcoin-duzeltmesini-bilen-analist

koinmedya_brave

Dave’in son grafiği, BTC’nin, 2017’nin sonlarında oluşmaya başlayan simetrik bir üçgenin sonuna geldiğini ve haziran ayında 6.000$’a kadar düşeceğini gösteriyor.

Twitter’da 30.000 takipçisi olan analistin düzenlediği son ankete göre ise, katılımcıların çoğu BTC’nin henüz buna hazır olmadığını ve konsolidasyonun bir süre daha devam edeceğini düşünüyor.

Bununla birlikte Dave, Bitcoin’in uzun vadeli görünümünün son derece pozitif olduğu konusunda oldukça emin görünüyor.

Kısa vadeli bir düşüş beklese de Dave, önümüzdeki yıllarda Bitcoin’in büyük bir boğa koşusu başlatacağını düşünen analistlerden biri.

bitcoin-ayi-piyasasi-bitcoin-duzeltmesini-bilen-analist

BTC’nin, önümüzdeki yılın başlarında güçlü direnç hattını aşacağını tahmin ediyor. Ve ayrıca analist, 2023’te en büyük kripto para birimini 150.000 dolara taşıyacak uzun vadeli bir parabolik ralli öngörüyor.

Kaynak