BTC : 83624 ₺ ETH : 1.874 ₺ XRP : 46.77 ₺ LTC : 7.662 ₺ USDT : 358.2 ₺ XLM : 0.245 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin aşırı alımda – Peki bu ne demek?

Bitcoin aşırı alımda – Peki bu ne demek?

Bitcoin aşırı alımda – Peki bu ne demek?
0

Bitcoin aşırı alımda yani son 5 günde yaşanan fiyat artışlarının etkisi ile RSI değerleri aşırı alım bölgesine girdi. Ancak ABD-İran gerilimi ile oluşan dışsal faktörler fiyatların bir süre daha artmasına neden olacağa benziyor.


Bitcoin aşırı alımda

5 gün önce (3 Ocak 2020) ABD tarafından düzenlenen Kasım Süleymani saldırısının ardından Bitcoin ciddi prim yapmaya başladı. Bugün (8 Ocak 2020 tarihinde) İran, ABD’nin saldırısına misilleme yaptı ve Bitcoin 8 bin doları aştı. Yazının kaleme alındığı saatte Bitcoin, 8.357 dolardan işlem görüyor. 5 gün içerisinde ABD-İran arasında yaşanan gerilim ile Bitcoin 6.900 dolardan 8.357 dolara sıçradı ve Bitcoin yüzde 21 değer kazandı.

Toplam kripto para piyasası ise 5 günlük süreç içerisinde 30 milyar dolar değer kazandı ve 220 milyar dolar değerine ulaştı.

Lütfen Bkz: “100 milyon yeni yatırımcı geliyor”: Coinbase CEO’su

koinmedya_brave

Kripto para analisti CryptoHamster, Bitcoin fiyatları için dışsal faktörlerden ziyade içsel faktörlere dikkat çekiyor. CryptoHamster, RSI değerlerindeki verilerden hareketle Bitcoin’in aşırı alım bölgesine girdiğini ileri sürüyor. RSI değerleri aşırı alım ya da aşırı satım bölgesine girmesi, fiyatlarda gelecekte yaşanacak trend değişimi olarak yorumlanabiliyor.

Bitcoin geçtiğimiz Kasım ayındaki pump’ın ardından RSI değerleri aşırı alım bölgesine yaklaştı ve ardından fiyatlar düşüş trendine girdi. Benzer şekilde RSI değerleri tekrardan aşırı alım bölgesine girdi. Bu nedenle CryptoHamster, yatırımcılarının dikkatini çekiyor.

Bitcoin aşırı Bitcoin aşırı alımda – Peki bu ne demek?Lütfen Bkz: Bitcoin’in 7500 dolara çıkması sadece bir başlangıç!

Ancak dışsal faktörler daha baskın gibi gözüküyor. ABD-İran arasındaki gerilim İran’ın bugünkü misillemesinin ardından şiddetini arttırdı.

Kaynak

Etiketler: