BTC : 62896 ₺ ETH : 1611 ₺ XRP : 1.33 ₺ LTC : 289.8 ₺ USDT : 6.887 ₺ XLM : 0.6667 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoinBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin Arjantin ile Paraguay arasında mübadele aracı oldu

Bitcoin Arjantin ile Paraguay arasında mübadele aracı oldu

Bitcoin Arjantin ile Paraguay arasında mübadele aracı oldu
0
huobi_koinmedya

Tarihi anlardan biri yaşandı ve Bitcoin Arjantin ile Paraguay arasında yapılan ticarette ödeme aracı olarak kabul edildi. Bu Bitcoinin geleceğinde köşe taşlarından biri olabilir.


Bitcoin Arjantin ile Paraguay Arasında Ödeme Aracı Oldu

Bu iki Güney Amerika ülkesi bir ilke imza attı ve aralarındaki ticareti Bitcoin üzerinden gerçekleştirdi. Arjantin Paraguay’a sattığı tarım ilaçları ve bir takım dezenfektan malzeme için ödeme olarak Bitcoin kabul ettiğini açıkladı.

Paraguay’dan alınan bilgilere göre söz konusu ticaretin büyüklüğü 7100 dolar. Ve bu büyüklüğün tamamı Bitcoin olarak ödendi. Para karşı tarafa intikal ettikten sonra Bitcoin ödeme servis sağlayıcısı Bitex üzerinden Arjantin pezosuna çevrildi.

koinmedya_brave

Cryto247’den alınan bilgilere göre:

“Şimdiye kadar ticaret hep yerel para birimleri üzerinden gerçekleştiriliyordu. Bu sefer ödeme aracı olarak Bitcoin’i seçtik. Bu sayede ödeyen kendi yerel para birimi üzerinden aldığı Bitcoin’i karşı tarafa iletmiş ve alıcı da Bitcoin’lerini pezoye çevirmiş oldu.”

Bitex baş ticaret görevlisi Marcelo Moscatelli sınır ötesi para transferi sektörünün baş oyuncusu SWIFT’ten dert yandı. Moscatelli’ye göre SWIFT üzerinden işlem yürütmek için çok büyük meblağları iletmeniz lazım. Bu takdirde oransal olarak büyük kesinti ile karşılaşmazsınız. Ama küçük boyutta para transfer etmeye kalktığınızda SWIFT sizden can sıkıcı diyebileceğimiz oranda kesinti yapar. Bunun önüne geçmenin tek yolu ise kripto para kullanmak.

Bitex, küçük ve orta büyüklükteki işletmelere ödemeler konusunda yardımcı olan bir aracı kuruluş. Platform transferlerde %0.5 kesinti ücreti ile işlemi gerçekleştiriyor. Düşük kesinti ücretine ilaveten sunduğu bir diğer avantaj ise hız. Sınır ötesi ödemeler çoğu zaman bir saatin içinde tamamlanıyor. Geleneksel bankacılık yöntemleri ile bu süre 3 güne kadar çıkabiliyor.

Bitcoin hakkında daha fazlası için Tıklayın

koinmedya_brave

Kaynak

Etiketler: