BTC : 83099 ₺ ETH : 2825 ₺ XRP : 1.883 ₺ LTC : 358.9 ₺ USDT : 7.647 ₺ XLM : 0.5844 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin ani fiyat değişiminde borsaların yaklaşımı ‘ Sakinleşsin geliriz!!!’

Bitcoin ani fiyat değişiminde borsaların yaklaşımı ‘ Sakinleşsin geliriz!!!’

Bitcoin ani fiyat değişiminde borsaların yaklaşımı ‘ Sakinleşsin geliriz!!!’
0

Bitcoin ani fiyat değişiminde borsalar ne yapıyor? Lider ABD bazlı kripto para borsası Coinbase, bildirildiğine göre Bitcoin fiyatının ani düşmesi neticesinde %20 civarında kayba uğradı. Bu, borsanın ani hareketler neticesindeki ilk kaybı değil.


Bitcoin ani fiyat değişiminde Coinbase ciddi kayıpta

Bitcoin volatil olmasıyla biliniyor. Dahası, bu hareketler uzamış ticaret oturumlarından ziyade, ani patlamalar yaparak gerçekleşir. Mart ayında fiyat birkaç saat içinde neredeyse %40 kayba uğramıştı.

Saatler önce, Bitcoin birkaç dakika içinde aniden düştü. Şu an mevcut seviyesine geri yükselmeden önce, 10 bin doların hemen biraz altından, 8 bin doların altına düştü.

Bakınız:Stabil coin fiat paraya meydan okuyor ! Araştırma raporu

koinmedya_brave

Bu tür zamanlarda kullanıcıların pozisyonlarını kontrol ederek, ticaret ayarlarına bağlı olarak kayıplarını minimize ve karlarını maksimize etmeleri çok önemli. Bir borsa baş aşağı gittiğinde pratik olarak bu imkansızdır.

Son Bitcoin ani fiyat değişiminde ABD bazlı lider kripto para borsası Coinbase’ın tekrar çevrim dışı olduğu bildirildi. Twitter’dan çok sayıda kullanıcı bu problem hakkında şikayette bulundu. Çöküş anındaki verilere göre bu şikayetlerin sayısı 1,000’i geçti. Pek çok kişi şaka yollu, Coinbase’ın NYSE devre bozucuları gibi davrandığını bile söyledi. NYSE devre bozucuları, diğer borsalar ani bir düşüş yaşadıklarında ticareti durdurmalarıyla ünlü.

Resmi web sitesine göre Coinbase dün bağlantı problemi yaşadı ve networktaki yığılma nedeniyle ETH ve ERC20 token gönderimini geciktirdi. Ancak pek çok rapora göre site erişilemez bir haldeydi.

Bu ilk değil

2019’un Haziran ayında, Bitcoin 15 dakika içinde yaklaşık %15 değer kaybetti. Fiyatı yaklaşık 1,700 dolar düştü. O zaman, Coinbase tekrar teknik sorunlarla karşılaşmıştı. Ve böylece ticaret yapanlar fonlarına ulaşamamıştı.

Bu yılın 29 Nisan günü, Bitcoin 9 bin doların hemen altına kadar uçuş gerçekleştirdiğinde borsa yine devre dışıydı. Bu hadiseler, Coinbase’ın şiddetli volatilite zamanlarında çevrimdışı olduğunu gösteren örneklerden sadece bir kaçı.

Dünyanın lider borsalarından biri olmak, bu tip sorunların minimumda olmasını gerektirir. Geçen birkaç yılda endüstri bayağı bir yol kat etti. Doğrusunu söylemek gerekirse, bu türden aksilikler ciddi şüphe uyandırıyor.

Kaynak