BTC : 62773 ₺ ETH : 1563 ₺ XRP : 1.222 ₺ LTC : 285 ₺ USDT : 6.91 ₺ XLM : 0.468 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin analistleri düşüşe inandıramıyor!

Bitcoin analistleri düşüşe inandıramıyor!

Bitcoin analistleri düşüşe inandıramıyor!
0
huobi_koinmedya

Bitcoin analistleri, BTC fiyatının konsolidasyon aralığını kırdığına inanmıyor. Birçok analiste göre, lider kripto para hala kendi işlem aralığında kalmaya devam ediyor. Önde gelen analistlerin yorumlarına bakalım.


Bitcoin analistleri BTC’nin ayı kırılması yapmadığını düşünüyor

Bitcoin bir haftalık konsolidasyondan sonra Cumartesi günü sonunda 9,000 dolar seviyesini kırdı. BTC bu seviyenin altına kayınca 20 milyon dolarlık BitMEX long tasfiye edildi. İki gün önce de 40 milyon dolar tasfiye edilmişti.

Birçokları BTC’nin 9,000 dolar desteğini geçici olarak kaybetmesi üzerine ayıya dönüştü. Bir kripto trader, bunun iyi bilinen bir formasyon olduğunu ve 7,000 dolara düşüşün de artık neredeyse kesinleştiğini bildiriyor.

Yine de başka bir analist, Bitcoin’in geri çekilmesinin hala konsolidasyon aşamasının bir parçası olduğunu söyledi.

koinmedya_brave

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) Teknik Analizi: BTC dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

Bitcoin hala işlem aralığında sıkışmış

Aşağıdaki grafiği paylaşan “Crypto Monk” ismini kullanan trader, teknik olarak Bitcoin’in hala bir fiyat aralığında işlem gördüğünü belirtiyor.

Analiste göre, dünkü düşüş 8,900 dolar civarında durdu. Bundan dolayı 9,000 dolar desteği hala geçerliliğini koruyor. Crypto Monk (@thecryptomonk) şöyle yazdı: “BTC hala konsolidasyon aralığında pinpon oynuyor. Üzülmeye gerek yok.”

Bitcoin analistleri, BTC fiyatının konsolidasyon aralığını kırdığına inanmıyor.

koinmedya_brave

Grafik Crypto Monk (@thecryptomonk Twitter) Tradingview.com

Blockroots kurucusu Josh Rager’den de bu duruma katılan bir açıklama ile geldi.

Rager de Bitcoin’in mevcut işlem aralığının 8,500 dolar ile 10,000 dolar arası olduğunu söyledi. Ona göre BTC günlük ve haftalık grafiklerde bu seviyeleri kırmadığı sürece aralıkta kalmaya devam edecek.

İlgili – Bitcoin ile blockchain aynı şey mi? Aralarındaki fark ne?

Rager aşağıdaki grafiği paylaşarak şunları yazdı: “BTC’nin işlem aralığı açık. Son üç haftadır korunan mevcut destek, aralığın ortasında. Buranın kırılması durumunda fiyat 8,900 doları görecek. Ardından ise aralığın alt sınırı olan 8,500 dolar.”

Bitcoin analistleri, BTC fiyatının konsolidasyon aralığını kırdığına inanmıyor.

Grafik Josh Rager (@Josh_rager Twitter) Tradingview.com

Tone Vays’ten de bir yorum var. Bitcoin analisti, Youtube üzerinde yayımlanan son analizinde şunları söylüyor: “Aylardır söylediğim gibi. Yılın başıda dile getirdiği tahminimden dönmek için hiçbir sebebim yok. Bitcoin yılın geri kalanının büyük bir bölümünde 6,000 dolar ve 10,000 dolar arasında kalmaya devam edecek.”

Böyle bir durumda en çok merak edilen ise BTC’nin mevcut işlem aralığını ne zaman kıracağı. En önemlisi de bu aralığın hangi yöne kırılacağı.

Kaynak

Etiketler: