BTC : 84498 ₺ ETH : 2936 ₺ XRP : 1.91 ₺ LTC : 368.1 ₺ USDT : 7.622 ₺ XLM : 0.5995 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin altın ve petrol birlikte yükseliyor

Bitcoin altın ve petrol birlikte yükseliyor

Bitcoin altın ve petrol birlikte yükseliyor
0

Bitcoin altın ve petrol birlikte yükseliyor. Geçtiğimiz hafta Bitcoin fiyatı iki defa yükselen jeopolitik gerilime tepki vererek artış kaydetmişti. Bununla da güvenli liman varlık statüsünü giderek güçlendiriyor.


Bitcoin altın ve petrol birlikte yükseliyor

Bitcoin son 24 saatte 8,450 dolara kadar yükseldi ve son iki ayın en yüksek değerini gördü. BTC fiyatının dün gördüğü 7,700 dolarlık günlük dip seviyesinden bu yükseliş yüzde 10 değer kazanmaya işaret ediyor.

Bitcoin altın ve petrol birlikte yükseliyor. Geçtiğimiz hafta Bitcoin fiyatı iki defa yükselen jeopolitik gerilime tepki vererek artış kaydetmişti. Bununla da güvenli liman varlık statüsünü giderek güçlendiriyor. Bitcoin fiyat grafiği

ABD’nin Orta Doğu’da başlattığı hava saldırılarından sonra BTC fiyatı momentum zamanda. O zamanda bu yana Bitcoin fiyatı etkileyici bir yüzde 22’lik artış sergiledi. Tabii bu yükseliş Çin’in geçtiğimiz Ekim 2019’da piyasaya aşıladığı pump kadar büyük değil. Ancak yine de daha fazla büyümek için potansiyele sahip.

koinmedya_brave

Lider kripto paradaki yükseliş hareketi, İran’ın Çarşamba sabahı yaptığı misilleme ile başladı. Haberlere göre İran, Irak’ta ABD askerlerinin bulunduğu iki farklı üsse füze saldırısı yaptı. ABD Başkanı Donald Trump ise bir savaş başlama olasılığına işaret eden tweetler atmaya devam ediyor.

İlgili – Bitcoin ne kadar kârlı?

Artan gerilim, daha önce Çin ile ABD arasında yaşanan ticaret savaşındaki gibi Bitcoin’in güvenli liman olduğu söylemini bir kez daha öne çıkardı.

Analist ve trader CryptoBirb, bu ikisi arasındaki bağlantıya dikkat çekti. CryptoBirb, tweetinde şöyle diyor: “Trump, Çin ile ticaret savaşı ilan ettiğinde BTC hızla yükseldi (5->14k). Trump, İran savaşını ilan edince yine yükselişe geçti.”

Tam da geçen hafta olduğu gibi güvenli liman olarak görülen varlıklar, yani altın ve petrol de yükselmeye başladı. Ons altın bugün 1,600 doların üzerine çıktı. Bu değer, altı yılın en yüksek fiyatı. Petrol fiyatları da şu an yükseliyor.

Bitcoin de kendini sağlam bir şekilde bu varlıkların arasına sabitledi. Bu güvenli liman varlıklar sıkıntılı dönemlerde yeni bir para akışına uğruyor.

İlgili – Bitcoin demek HODL demektir!

Bitcoin için sırada ne var?

Şimdi uzun vadeli teknik indikatörler boğaya dönüşmeye başladı ve trend çizgileri de kırılıyor. Analistler de Bitcoin için bir sonraki adımın ne olacağına bakıyor.

CryptoFibonacci (@CryptoFib) tweetinde şunları kaydetti: “İşte, boyun kısmını (ters baş ve omuzlar formasyonundan bahsediyor) kırdık. Şimdi yenilenmiş bir hedefimiz var. 200/233 hareketli ortalamaları işaretlemeliyiz.”

Analist bu tweeti ile paylaştığı grafikte bahsettiği 200 günlük hareketli ortalama çizgisine de işaret ediyor. Bu çizgi grafikte 9,000 dolar seviyesinin hemen üzerine denk geliyor.

Kaynak

Etiketler: